Aksaray Haberleri

Aksaray Belediye Meclisi kira indirimi kararı aldı | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,37 / Satış: 7,40
€ EURO → Alış: 8,94 / Satış: 8,97

Aksaray Belediye Meclisi kira indirimi kararı aldı

Aksaray Belediye Meclisi kira indirimi kararı aldı
  • 06 Şubat 2021

Aksaray Belediye Meclisi’nde, pandemi döneminde zor günler geçiren esnaf için destek kararı alındı.

Bu kapsamda Aksaray Belediyesi kiracısı olup hangi işi yaptığına bakılmaksızın 2021 Yılı Ocak, Şubat, Mart Nisan ve Mayıs aylarında beş aylık kiralarında indirime gidildi. Ayrıca Koronavirüs’e karşı verilen ulusal mücadele kapsamında yayınlanan genelgeler doğrultusunda alınan tedbirler sonucunda bütün kiracılarımıza 2021 yılında kira artışı uygulanmayacak.

Aksaray Belediyesi daha öncesinde kendi kiracılarından kapanan ve servis yapma fırsatı olmayanlardan kira almama kararı almıştı. Böylelikle Belediye, yeni destek açıklamasıyla beraber zor günler yaşayan kiracılarına desteğini sürdürdü.

Konu hakkında açıklama yapan Aksaray Belediye Başkan Evren Dinçer, esnaflarımızın mağduriyetinin giderilmesi için daha öncesinde de benzeri kararlar alındığının hatırlatarak “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kapatılmasa dahi kurum kiracısı olan işyerlerinde kira indirimi yapma yetkisini verdi. Bu kapsamda tüm kiracılarımıza, Pazarcılara, Hal esnafına ve Halk otobüsü ve Taksi duraklarına hangi işi yaptığına bakmaksızın 5 ay süre ile yaklaşık 4.000.000 TL tutarında tahsis ücreti ve kira indirimi uygulanacak ayrıca 2021 yılında kira artışı yapılmayacaktır” dedi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ