Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Aksaray Belediyesi engelleri kaldırıyor

Aksaray Belediyesi engelleri kaldırıyor
  • 30.04.2016
  • 1.218 kez okundu

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, mahallelerde yaptığı ziyaretlerde, vatandaşların ve mahallenin sorunlarını yerinde dinliyor ve program dâhilinde çözüme kavuşturuyor..

Aksaray Belediyesi, Bedirmuhtarı Bayrambabaya ve merkeze bağlayan köprünün küçük ve imara uygun olmaması, nedeniyle sağ sahil sulama ana kanalı üzerine yeni köprü yapılması ve yol üzerindeki evin kamulaştırılarak yeni köprü yapımı için start vermişti. Bu kapsamda kamulaştırma işlemlerine başlanarak, köprünün imara uygun şekilde projelendirilmesi ve ihalesi yapılmıştı.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın talimatı ile Kentsel Tasarım Müdürlüğü’nün konuyu encümene taşıması, encümen kararı ve Kıymet Takdir Komisyonu bahsi geçen ev ve müştemilatın bastığı 83 ada 35 nolu kadastro parselin sahipleriyle görüşerek, mal sahiplerinin de ılımlı yaklaşımlarıyla kamulaştırmasına karar vermişti. Tapunun devri, su, elektrik abonelerinin iptali ile evin yıkımına başlandı.

Bedirmuhtar’da yeni yapılan köprü devamındaki evin ve müştemilatın yıkımından sonra köprünün, yolun tam ulaşıma açılması önünde hiçbir engel kalmadı.

Bedirmuhtar mahallesi sakinleri, yeni yapılan köprü ve yolun hizmete açılmasıyla çok büyük bir sıkıntıdan kurtulduklarını ifade ederek “Bedirmuhtar Mahallemize bugüne kadar yapılamayan hizmet yapılmış oldu. Bu güzel hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanımız Sayın Haluk Şahin Yazgı’ya ve ekibine Teşekkür ediyoruz” dediler..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ