Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,26 / Satış: 9,30
€ EURO → Alış: 10,73 / Satış: 10,77

Aksaray Belediyesi, Malazgirt Zaferi’nin kutlamalarına katıldı

Aksaray Belediyesi, Malazgirt Zaferi’nin kutlamalarına katıldı
  • 25 Ağustos 2021

Malazgirt Zaferi’nin 950. Yıl dönümü dolayısı ile Ahlat’ta Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Okçular Vakfı tarafından kutlama etkinlikleri düzenlendi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’de Aksaray’ı tanıtmak ve kutlamalarda şehrin adını yansıtmak amacı ile etkinliklerin yapıldığı alana Aksaray tanıtım alanı oluşturuldu.

Bitlis’in Ahlat ilçesinde bugün başlayan etkinliklerde, şehrin birçok lezzeti ve kültürel ögesi ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılandı. Aksaray Bilim Merkezinde oluşturulan eğitsel ve teknolojik materyaller, Kadın Aktivite Merkezleri ve AKMEK merkezlerinde üretilen yöresel ürünler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Aksaray ismi ile özdeşleşmiş tüm değerlerin sergilendiği tanıtım alanında şehrin tarihi değerleri de ziyaretçilere çeşitli materyallerle anlatıldı.

Malazgirt Zaferi’nin 950. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında oluşturulan tanıtım standı ve çadırı 26 Ağustos Perşembe tarihine kadar ziyarete açık olacak.

Malazgirt Zaferinin tarihimiz açısından bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, üzerinde yaşadığımız Anadolu coğrafyasının özünde Malazgirt ruhunun olduğunu belirtti. Başkan Dinçer açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı; ‘’Yüzyıllar boyunca yurt edindiğimiz Anadolu’nun bugünlere gelmesinde için temeller Malazgirt Zaferinde atıldı. Bizlerde Anadolu’nun kapısı olan bu şehre ve Anadolu gibi bir cennet vatanı emanet eden ecdadımıza olan vefamızdan dolayı Aksarayımızın tüm değerlerini zaferin yıl dönümünde Ahlat’a taşıdık. Şehrimiz için ayrılan tanıtım çadırı yoğun ilgi gördü. Çadırı ziyaret edenleri şehrimize davet ettik.

Vatan kuran Malazgirt Zaferinin 950. Yıl dönümünde büyük komutan Sultan Alparslan ve kahraman askerleri ile tarih boyunca vatanımız ve bayrağımız uğruna mücadele eden tüm kahramanlarımızı şükran ve minnetle anıyorum.’’ Dedi..

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ