Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,73 / Satış: 9,77
€ EURO → Alış: 11,32 / Satış: 11,37

Aksaray Belediyesi yeni bir çorba evini daha hizmete açtı

Aksaray Belediyesi yeni bir çorba evini daha hizmete açtı
  • 11 Mart 2021

Aksaray Belediyesi, Necip Fazıl Kısakürek Caddesi üzerinde bulunan Mesude Perek Aile Sağlığı Merkezi yakınlarına yeni bir çorba evi daha kazandırdı. 

Aksaray Belediyesi’nin sosyal projeleri arasında yer alan çorba evi projesinin ilki Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanına yapılmıştı. Vatandaşlar ve hastane personellerinin ilgi gösterdiği çorba evlerinin sayısı Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatları ile artırıldı.

Aksaray’ın en yoğun caddelerinden biri olan Necip Fazıl Kısakürek Caddesi üzerine yeni bir çorba evi konumlandırıldı. Mesude Perek Aile Sağlığı Merkezi yakınında konumlandırılan çorba evinde günün erken saatlerinde başlayan çorba ikramı ile vatandaşların içini ısıtıyor. Günlük 400 vatandaş yeni açılan çorba evinden hizmet alıyor.

Belediye ekiplerince temizlik ve hijyen kurallarına hassasiyet gösterilerek üretilen çorbalar ücretsiz olarak vatandaşlara ikram ediyor. Hafta içi her gün sabahın erken saatlerinde başlayan çorba ikramı günün ilerleyen saatlerine kadar devam ediyor.

Vatandaşların içini ısıtan bir proje olan Çorba Evi projesinin vatandaşlar tarafından sevildiğini belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer yeni açılan çorba evinin de vatandaşların yoğun olarak kullandığı bir cadde üzerinde konumlandırdıklarını belirtti. Başkan Dinçer yaptığı açıklamada mobil çorba araçları, mobil lokma araçları ve mevcutta hizmet veren Eğitim Araştırma hastanesindeki çorba evinde verilen ikramlardan vatandaşların memnun kaldıklarını ifade etti. Bu tür sosyal projelerin artması adına bir yeni çorba evini de Necip Fazıl Kısakürek Caddesi üzerinde hizmete açtıklarını duyurdu..

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ