Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,91
€ EURO → Alış: 6,50 / Satış: 6,52

Aksaray Belediyesi’nden vatandaşlara vergi uyarısı

Aksaray Belediyesi’nden vatandaşlara vergi uyarısı
  • 12.05.2017
  • 1.234 kez okundu

Emlak, ilan reklam ve işyeri ÇTV 1. Taksiti son ödeme tarihi 31 Mayıs 2017 Çarşamba günü sona eriyor.

Emlak, ilan reklam ve işyeri ÇTV 1. Taksiti son ödeme tarihi 31 Mayıs 2017 Çarşamba günü sona eriyor.

Mali Hizmetler Müdürü Mesut Çelik konuyla ilgili yaptığı açıklamada “ sınırları içinde emlak sahibi olan vatandaşlarımızın Emlak, İşyeri sahiplerinin Çevre Temizlik ve İlan Reklâm vergileri 1. Taksiti Mali Hizmetler Müdürlüğü veznelerinden ve www.aksaray.bel.tr adresine girerek e- belediye sisteminden vergilerini kolaylıkla yatırabileceği gibi 238378 numaralı posta çeki hesabından ödeme imkânına da sahiptir. Ayrıca Vatandaşlarımız Kredi Kartı ile de borçlarını ödeyebilirler. Bilindiği gibi evlerden çevre temizlik vergisi tahsili su faturalarıyla tahsil edilmekte, ancak işyerlerinin çevre temizlik vergileri ayrı olarak belediyemizce tahsil edilmektedir.’ dedi.

Vatandaşlarımızın geçmiş yıllara ait birikmiş Emlak, Çevre Temizlik, İlan Reklam vergilerini de aynı yukarda belirtilen şekilde yatırabileceklerini belirten Mali Hizmetler Müdürü Mesut Çelik;

‘Vatandaşlarımızdan ricamız vergilerini süresi içerisinde son gün olan 31.05.2017 Çarşamba’’ Gününe bırakmadan bu günler içinde yatırmalarıdır. Vatandaşlarımız vergilerini zamanında yatırırlarsa son günlerde izdiham nedeniyle vergilerini yatırırken zorluk çekmezler.” dedi.

Çelik “Ayrıca Vatandaşlarımız gayrimenkul alımlarında Belediyemize yeni beyan vermekle yükümlüdürler. Tapu ve nüfus cüzdan fotokopileriyle Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğüne gelerek gerekli işlemleri yaptırabilirler

Yeni alınan gayrimenkul ile ilgili beyanname işlemleri o yılsonuna kadar verilmelidir. Aksi halde vatandaşlarımız usulsüzlük ve ziya cezası ödemek zorundadırlar.

Satışlardan dolayı vatandaşlarımız vergilerini düşürerek, mükellefiyetlerini sona erdirebilirler.

Yeni açılan işyerlerine ait Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergileri için beyanname ve bildirim vermek zorundadırlar. Adres değişikliği yapan veya işyerlerini kapatan mükelleflerimiz Belediye Mali Hizmetler Müdürlüğüne gelerek gerekli işlemleri yaptırmakla yükümlüdürler.”

Açıklamada son olarak Vergilerini zamanında yatırmayanların gecikme zammı ödemek zorunda kalacağı bilgisine yer verildi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ