Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,77 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,45 / Satış: 6,47

Aksaray Belediyesine kardeş ziyareti

Aksaray Belediyesine kardeş ziyareti
  • 20.01.2018
  • 823 kez okundu

Aksaray Belediyesi ile kardeş belediye olan Şırnak’ın Uludere İlçesi, Hilal Beldesi Belediye Başkanı Cevher Benek Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya nezaket ziyaretinde bulundu..

Aksaray Belediyesi ile kardeş belediye olan Şırnak’ın Uludere İlçesi, Hilal Beldesi Belediye Başkanı Cevher Benek Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Aksaray Belediyesi ile Hilal Belediyesi daha önce Kardeş Belediye olarak ilan edilmiş ve iki belediye arasında işbirliği protokolü imzalanmıştı.

Kardeşlik ilişkilerini pekiştirmek aynı zamanda da Belediyecilik konuları başta olmak üzere ekonomik, sosyal konularını görüşmek üzere Aksaray’a gelen Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Hilal Belde Belediye Başkanı Cevher Benek, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile görüştü.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “Başbakanımızın başlattığı projede daha önce Hilal Beldesini kardeş belediye olarak belirlemiştik. Farklı bölgelerde bulunuyor olsak da aynı bayrak altında, aynı coğrafyada halkımıza hizmet ediyoruz. İmkânlarımız elverdiği sürece Hilal Beldesine destek vereceğiz” diye konuştu.

Kardeş Aksaray Belediyesini ziyaret etmekten mutlu olduğunu ifade eden Hilal Belediye Başkanı Cevher Benek, “Aksaray bizi kendine kardeş olarak gördü. Belde halkım adına Aksaray Belediye Başkanımıza ve tüm Aksaray halkına çok teşekkür ediyorum. Bizleri çok mutlu ettiniz. Bizlerde Ak Partili Belde olarak, sizlere kardeş, Türkiye Cumhuriyetine layık bir belde olmaya çalışacağız” dedi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ