Aksaray Haberleri

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi gün sayıyor | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,49 / Satış: 7,52
€ EURO → Alış: 9,04 / Satış: 9,08

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi gün sayıyor

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi gün sayıyor
  • 20 Temmuz 2018

400 yataklı Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi kısa süre sonra hizmete açılacak. Aksaray Valisi Aykut Pekmez beraberinde Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu ile birlikte Eğitim ve Araştırma Hastanesinde incelemelerde bulundu.

Belediye Başkan Yardımcıları Süleyman Canbulut, Mustafa Karahanlı Sağlık Müdürü Cengizhan Kılıçaslan, Belediye belediye imar müdürlüğü ve sağlık müdürlüğü teknik ekiplerinin de katıldığı incelemelerde hastane ulaşımı, hastane çevre düzenlemeleri değerlendirildi. 400 yataklı olarak yapılan ilave 200 yataklı ek bina temeli atılan Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yakın zamanda hizmete gireceğini belirten Vali Aykut Pekmez; sağlık hizmetlerinin aksamaya meydan verilmeden sağlanması için gerekli hazırlıkların devam ettiğini belirtti. Eğitim Araştırma Hastanesi için belirlenen yol güzergâhının belediye tarafından tamamlandığını hastaneye ulaşımı kolaylaştıracak Karayolları tarafından yaptırılan Tacin alt geçitinin de kısa süre sonra tamamlanacağını belirten Vali Pekmez ihtiyaç ve eksikliklerin gözden geçirilerek gerekli çalışmaların hemen başlatılacağını söyledi.

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu ise şehrin her bölgesinden hastaneye ulaşımın en rahat şekilde sağlanması gerektiğine dikkat çekerek, ulaşım ve hastane çevre düzenlemeleri konusunda teknik ekiplerin bir çalışma yapacağını kaydetti..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ