Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,26 / Satış: 9,30
€ EURO → Alış: 10,73 / Satış: 10,77

Aksaray İHH ekibi yangın bölgesine hareket etti

Aksaray İHH ekibi yangın bölgesine hareket etti
  • 06 Ağustos 2021

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Arama Kurtarma gönüllülerinin Türkiye’nin birçok şehrinde başlayan ve kısa sürede geniş alanları etkisi altına alan yangınlarla mücadelede BU ATEŞİ HEP BİRLİKTE SÖNDÜRELİM sloganıyla çalışmalara başladıkları bildirildi.

İHH Aksaray Başkanı Şenol Korkmaz ilk günden itibaren merkezden gelecek talimata göre hazırlıklara başlandığını, dün itibariyle İHH merkezden gelen çağrı üzerine birinci ekipleri dinlendirmek ve görev değişimi amacıyla Muğla’nın Köyceğiz ilçesine yayılan yangına müdahaleye destek amacıyla Aksaray’dan beş kişilik ekibin yola çıktığını belirtti.

Yangının ikinci gününde İHH Afet Koordinasyon Merkezinden yapılan çağrı üzerine ilk etapta yangının bulunduğu bölgeye yakın illerin İHH ekiplerinin göreve çağırıldığını belirten Korkmaz, İHH il teşkilatlarının sahada aktif rol aldıklarını ifade etti.

blank

MERKEZDE KRİZ MASASI KURULDU

İHH Genel merkezde kriz koordinasyon merkezinin yönlendirmesiyle yangın bölgelerinde AFAD koordinesinde nerede insan kaynağına ihtiyaç varsa orada görev alındığını ifade eden Korkmaz herşeyin plan program istişare düzeninde yapıldığını söyledi.

GÖREVLİ ARAÇ VE GÖNÜLLÜ SAYISI

İHH’nın yangın bölgelerinde 27 görevli araç, bir gezici aşevi, 120 söndürme ve soğutma personeli, 87 tahliye görevlisi, 20 koordinasyon görevlisi ile çalışmalara destek verdiği belirtildi.

İHH GEZİCİ AŞEVİ

Kriz durumlarında aktif kullanılan ve günde 10.000 kişiye yemek hizmeti sunma kapasitesine sahip İHH Gezici Aşevinin Manavgatta yemek dağıtımı yaptığını belirten İHH Başkanı Korkmaz kadın erkek tüm gönüllülerin hummalı bir çalışma içinde olduklarını söyledi.

blank

GÖNÜLLÜ OL

Son olarak duyarlı herkese özellikle gençlere seslenen Aksaray İHH Başkanı Şenol Korkmaz, İHH olarak din, dil, ırk, mezhep, siyasi görüş ayırt etmeksizin gönüllere dokunduklarını hatırlatarak, ülkemiz bu tarz felaketler yaşarken tek vücut olmamızın büyük önem taşıdığını vurguladı ve herkesin elinden gelen bir şeyler olabileceği düşüncesiyle gönüllü olarak toplum yararına icra edilen faaliyetlerde yer almaya davet etti..

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ