Aksaray Kanal 7’de tanıtılıyorAksaray Kanal 7’de tanıtılıyor

Kanal 7 ekranlarında yayınlanan “Gündüz Gece” programı bu hafta Aksaray’a misafir oluyor.

Kanal 7 ekranlarında yayınlanan “Gündüz Gece” programı bu hafta Aksaray’a misafir oluyor.

3 Haziran 2017 Cumartesi günü saat 14:55’de 1. bölümü yayınlanacak olan programda Aksaray’ımızın güzellikleri anlatılıyor.

SOMUNCU BABA TÜRBESİ VE SOMUNCU BABA FELSEFESİ GÜNDÜZ GECE’DE

Sempatik türkücü Kürşat’ın kendine has sunumuyla ekranlara gelen Gündüz- Gece Programı, Ramazan ayına özel bölümleri ile izleyiciyle buluşuyor.

Kürşat bu hafta izleyicileri Aksaray’ın Gülağaç İlçesi’nin doğal güzelliklerini keşfe davet ediyor. Ayrıca halk arasında kendini gizleyerek “somunlar müminler” nidasıyla ekmek dağıtan büyük tasavvuf âlimi Somuncu Baba’nın türbesi de Gündüz Gece’de olacak.

Anadolu topraklarının görülmeyi bekleyen her köşesi Gündüz Gece’de ekrana taşınıyor. Samimi tavırları ile Anadolu insanının sevgisini kazanan Kürşat bu hafta İç Anadolu’nun tarihi şehri Aksaray’ı ziyaret edecek. Çobanlar ile koyun güden Kürşat, kaz sürüsünün peşine takılıp köylü kadınlarla Gülağaç’a özgü ‘ak bakla’ yemeği pişirecek.

Programda ayrıca Somuncu Baba’nın Türbesi’ni de ziyaret eden Kürşat, onun tasavvuf ilmine kazandırdığı düşünceleri de izleyicilerle paylaşacak. Bilge ve paylaşımcı kişiliği ile bilinen tasavvuf âlimi Somuncu Baba’nın sözleri ve Müslümanları birleştirici davranışları programda anlatılacak.

Bunun yanında Aksaray’da yetişen bekçi ve çoban köpeği olarak bilinen Malaklı cinsi köpek yavrularının özellikleri ve yetişme koşullarının detayları Gündüz Gece’de olacak.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu, masallar ve efsanelerle harman olan program ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 14:55’te Kanal 7’de..

ETİ̇KETLER:
,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz!