Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,05 / Satış: 6,08
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,58

Aksaray Kurban Pazarı’nda arife yoğunluğu

Aksaray Kurban Pazarı’nda arife yoğunluğu
  • 20.08.2018
  • 879 kez okundu

Aksaray’da kurulan kurban pazarında arife günü yoğunluk yaşandı.

Aksaray Kurban Pazarı, arife günü bayram öncesi kurbanlık alma telaşına düşen alıcıları ağırladı. Alıcılar ile satıcılar arasında çetin pazarlıkların yaşandığı pazarda, yaşanan yoğunluk besici ve tüccar satıcıları memnun etti.

Pazarda satış yapan besicilerden Ali Yerli, bu sene satışların iyi gittiğini belirterek, şunları söyledi:

“Pazarın durumu çok iyi ve satışlarımız güzel. Bizim işimizi dolar ve avro hiç etkilemedi, etkilemez de. Allah’a şükür avro ve dolar bazlı çalışmıyoruz. 150 kuzum vardı şu anda 30 tane kaldı. Büyükbaş hayvanda da durum aynı.”

Büyükbaş hayvan satıcısı Bülent Koçak da “Pazara 40 büyükbaş hayvan getirdim. Şu anda elimde sadece 3 hayvanım kaldı. Çok şükür malımızı sattık.” dedi.

– Denetimler aralıksız sürüyor

Bu arada Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, kurban pazarında aralıksız devam eden denetimleri takip etti.

Saklav, gazetecilere yaptığı açıklamada, kurban pazarında bu yıl yeteri kadar büyükbaş ve küçükbaş hayvan olduğunu söyledi.

Kurban pazarının kurulduğu yerlerde veteriner hekimlerin gebelik ve yaş tayini, hayvan giriş çıkış kontrolü ve veteriner sağlık kontrolleri konusunda alıcılara hizmet verdiğini ifade eden Saklav, şunları kaydetti:

“Bayramın birinci gününde de mezbahanelerde 3 veteriner hekimimiz kesimlere refakat edecek. Aynı zamanda belediyenin geçici satış yerlerinde de veteriner hekimlerimiz bulaşıcı hastalık gibi sıkıntılı durumlara müdahale edecek.” (AA)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ