Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,05 / Satış: 6,08
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,58

Aksaray, tarımda önder olmaya devam edecektir

Aksaray, tarımda önder olmaya devam edecektir
  • 18.08.2018
  • 733 kez okundu

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, beraberindeki İl Başkan Yardımcıları Mustafa Yenisan ve Sinan Akpınar ile birlikte, Aksaray Ticaret Borsasını ve Borsa Başkanı Hamit Özkök’ü ziyaret edip, istişarelerde bulundu.

İl Başkanı Hüseyin Altınsoy ziyaret esnasında konuşmasında, Aksaray’ın tarım ve hayvancılık kenti olduğunu belirterek, nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıkla geçimini sağladığı Aksaray’ın Türkiye genelinde örnek bir tarım kenti olduğunu söyledi. Tarım ve hayvancılığın önemine değinen İl Başkanı Altınsoy, “Tarım ve hayvancılık anlamında AK Parti Hükümeti döneminde ilimize ciddi yatırımlar yapıldı. Yatırımların yanı sıra çiftçiye her alanda destek sağlandı ve beraberinde tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi sağlandı” dedi.

Gelişmeler kapsamında Aksaray’a dış havzalardan su getirme projesinin de incelendiğini ve bununla ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Altınsoy, “Tarım ve Hayvancılığa geçmiş dönemlerde yapılan yatırımların onlarca katı AK Parti Hükümeti döneminde yapıldı. Bu yatırımlar vesilesiyle önümüzdeki dönemlerde de Aksaray tarımda önder olmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İl Başkanı Hüseyin Altınsoy ve Başkan Yardımcılarına ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, Aksaray’ın tarım ve hayvancılığının adeta şaha kalktığını ve Türkiye’de gerçekten örnek bir tarım kenti olduğunu söyledi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ