Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,91
€ EURO → Alış: 6,48 / Satış: 6,51

Aksaray Valiliği’nden kömür açıklaması

Aksaray Valiliği’nden kömür açıklaması
  • 23.11.2017
  • 1.373 kez okundu

Aksaray Valiliği, Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla dar gelirli vatandaşlara dağıtılan kömürler ile ilgili bir açıklama yaptı..

Aksaray Valiliği, Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla dar gelirli vatandaşlara dağıtılan kömürler ile ilgili bir açıklama yaptı.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bazı basın ve yayın organlarının 22.11.2017 Çarşamba günü yayınlanan nüshalarında “Kömürler Yanmıyor”, başlıklı haberler ile ilgili aşağıdaki açıklamayı yapma gereği duyulmuştur:

Bakanlar Kurulunun 13.03.2017 tarih ve 2017/10031 sayılı kararı gereğince 2017 kış döneminde ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere İlimiz Merkezine 20.000 ton kömür tahsis edilmiştir. Sevk edilen kömürlerin Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu temin teknik şartnamesine uygunluğunu gösteren teknik analiz raporları ve satış izin belgelerinin temin edilmesini müteakiben dağıtım çalışmalarına başlanılmıştır.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca 2017 yılı kış döneminde dağıtılan kömürlerle ilgili vatandaş şikâyetleri Valiliğimizce hassasiyetle takip edilmekte olup, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda kömürlerin gönderildiği ocağın değiştirilmesi sağlanmıştır. Ayrıca dağıtılan kömürlerle ilgili Vakfımızca da teknik analizler yaptırılmış olup, standartlara uygun olmayan kömürlerle ilgili vatandaş mağduriyetleri giderilecektir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ