Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Aksaray’a 16 Milyon 158 Bin TL ödenek

Aksaray’a 16 Milyon 158 Bin TL ödenek
  • 02.04.2018
  • 786 kez okundu

Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesinin 2018 yılı ödenekleri belli oldu. Aksaray’a geçen yıldan 6 Milyon 463 Bin TL daha fazla ödenek ayrılarak 2018 yılı için 16 Milyon 158 bin TL ödenek tahsisi edildi.

Vali Aykut Pekmez, merkez ve ilçelere tahsis edilen ödeneklerin nüfus, altyapı durumu ve öncelikli ihtiyaçları göz önünde bulundurularak bakanlık tarafından belirlendiğini söyledi.

Valilik Toplantı salonunda Vali Aykut Pekmez başkanlığında 2018 KÖYDES Tahsisat Komisyonu toplantısı düzenlendi. Toplantıya Vali Yardımcısı Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Kubilay Ant, Vali Yardımcıları, Şahin Bayhan, Gürkan Karaman, İlçe Kaymakamları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün ve ilgili il müdürleri katıldı.

—Ödenekler öncelikli yerlerden başlayarak kullanılacak

Vali Aykut Pekmez yaptığı açıklamada KÖYDES kapsamında ağırlıklı olarak kilitli parke taşı işlerinin yapıldığını köylerin ana giriş ve meydanlarının daha önceki yıllarda büyük ölçüde tamamlandığını söyledi.

2018 yılı ödeneğinin 2017’de bir önceki yıla göre artış gösterdiği gibi yine artış gösterdiğini belirten Vali Pekmez; 2018 yılı KÖYDES Projeleri için Aksaray’a 16 milyon 158 bin 460 TL ödenek tahsis edildiğini belirtti.

Geçen yıl ayrılan bütçenin büyük bir kısmı ile kilitli parke taşı yapımı için kullanıldığını bu yılda köylerden yoğun taş talebi geldiğini kaydeden Vali Pekmez; “Ödenek tahsisatları merkez ve ilçelerimizin nüfus durumu, içmesuyu ve diğer altyapı hizmetleri göz önünde bulundurularak Ankara’da yapıldı. Aksaray için gönderilen ödenekler ihtiyaç ve öncelikli duruma göre kullanılacak. Bunun için köy alanlarının büyüklükleri önceki yıllarda KÖYDES’ten yapılan işler ve verilen taş miktarları göz önünde bulundurularak adaletli bir şekilde dağıtım planlanacak” dedi.

Vali Pekmez, yapılacak işlerin ihale süreçlerinin kısa sürede sonuçlandırılması ve işlere hemen başlatılması isteyerek; Kaymakamlar ve Köylere Hizmet Götürme Birliklerinin ihale planlamalarını yapmalarını, işlerin yakından takip edilerek kontrol ve denetimleri noktasında aksamaya meydan verilmemesini istedi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ