Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,28 / Satış: 9,32
€ EURO → Alış: 10,80 / Satış: 10,85

Aksaray’a 16 projeye yönelik 118 Milyon Lira yatırım

Aksaray’a 16 projeye yönelik 118 Milyon Lira yatırım
  • 10 Ağustos 2021

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, İller Bankası tarafından içme suyu, içme suyu arıtma tesisi, kanalizasyon şebeke ve atık su arıtma tesisi altyapıları ve şehircilik olmak üzere 16 projeye yönelik 118 Milyon TL yatırım yapıldığını bildirdi.

Aksaray’a İller Bankası Konya Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan 118 Milyon TL’lik yatırımları açıklayan İl Başkanı Hüseyin Altınsoy,

“İlimize aktarılan ödenekle Gülpınar içme suyu inşaatı ve Bağlıkaya içme suyu inşaatı yıl içinde tamamlanmıştır. Sağlık içme suyu ve içme suyu paket arıtma tesisi inşaatında yüzde 80 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır. Demirci içme suyu inşaatında ise çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir. Ağaçören içme suyu ve kanalizasyon inşaatı, Sağlık kanalizasyon inşaatı ve Sağlık Divanoğlu mahallesi kanalizasyon inşaatı tamamlanmıştır. İlimiz merkezinde ise kısmi kanalizasyon ve terfi merkezi inşaatında ise yüzde 97 fiziki gerçekleşme sağlandı. Bağlıkaya atık su arıtma tesisi, geçtiğimiz yıl geçici kabulü yapılmıştır. Ortaköy Belediyemizin hayata geçirdiği Millet Bahçesi yapım işi inşaatı da tamamlanmış, milletimizin hizmetine açılmıştır. Ihlara Belediyemiz ise çeşitli mahallerde çevre düzenlemesi yaparak, beldemizi daha yaşanabilir hale getirmiştir. Tuz Gölü Eskil karşılama merkezi yapım işi, harita ve imar planı sektöründe ise; Eskil 1.etap, Eskil 2. etap, Eskil 3. etap ve Ağaçören çalışmaları devam etmektedir” dedi.

Aksaray için çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Başkan Altınsoy, “Aksaray’ımızın ihtiyaçlarını gidermek için yerelde belediye başkanlarımız, Ankara’da milletvekillerimiz ile şehrimiz için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Her zaman ifade ettiğimiz gibi Aziz Aksaray halkımız hizmetlerin en iyisine layıktır. Bu kapsamda il merkezi, ilçelerimiz, beldelerimiz ve köylerimizin ihtiyaçlarını, taleplerini gidermek için gece gündüz çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz” dedi..

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ