Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Aksaray’da AK Parti ve MHP arasında T.C. krizi!

Aksaray’da AK Parti ve MHP arasında T.C. krizi!
  • 04.05.2019
  • 1.720 kez okundu

Aksaray Belediyesi 2’nci olağan meclis toplantısında MHPli belediye meclisi üyeleri, belediye tabelasına T.C. ibaresi eklenmesi için teklif sundu. CHP ve İYİ Parti’nin destek verdiği öneriye AK Parti’nin karşı çıkmasıyla kabul edilmedi.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından birçok ilde T.C. ibareleri belediye tabelalarına geri dönerken, Aksaray’da tam tersi oldu.

Geçtiğimiz gün yapılan belediye meclisi 2’nci olağan toplantısına T.C. tartışması damga vurdu. Aksaray Belediye Başkanı Enver Dinçer’in katılmadığı toplantıyı AK Partili Belediye Başkanvekili Cem Elibol yönetti.

Toplantıda, MHPli üyeler tarafından verilen Aksaray Belediyesi tabelasına T.C. ibaresi eklenmesi önerisi için oylama yapıldı. MHPli üyelerin yanı sıra CHPli ve İYİ Partili üyeler de önerinin kabulü yönünde oy verdi. AK Partili üyeler ise ret oyu kullandı. Oylama sonucu, 15 kabul, 16 ret oy ile T.C. ibaresinin eklenmesi kabul edilmedi.

MHPLİ ÜYEDEN AK PARTİ’YE TEPKİ

AK Partili üyelerin T.C. önerisini kabul etmemesi, MHP tarafından şaşkınlıkla karşılandı. MHPli belediye meclis üyesi Muhterem Gür AK Partili üyelere tepki göstererek, “Burada T.C. ibaresinin yer almasının hiçbirimizi rahatsız edecek bir yönü yoktur. Türkiye Cumhuriyet’i hepimizin ortak paydasıdır. Ama kabul etmediler, durum ortada.” diye konuştu..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ