Aksaray Haberleri

Aksaray’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,49 / Satış: 7,52
€ EURO → Alış: 9,04 / Satış: 9,08

Aksaray’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Aksaray’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası
  • 05 Ekim 2018

Aksaray Valisi Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Aksaray Müftülüğü ile müftülüğe bağlı Hüseyin Altınsoy Kuran Kursu’nu ziyaret etti.

Hüseyin Altınsoy Kuran Kursu’nda görev yapan hoca hanımlara çiçek takdim ederek günlerini tebrik eden Yeşim Pekmez Hanımefendi, yetişkin ve 4-6 yaş grubu çocuk sınıflarını ziyaret etti.

Pekmez; Emniyet Müdürü Ali Karabağ’ın eşi Reyhan Karabağ’ın da görev yaptığı Kuran Kursu’nda İl Müftüsü Cemalettin Bal’ın eşi Ayfer Bal, Müftü Yardımcısı Raziye Bozova ile birlikte 3 sınıfta oluşturulan yetişkin din eğitim ile 4-6 yaş grubu çocukların eğitim gördüğü sınıfları gezdi.

Burada din eğitimi ile Kuran-ı Kerim eğitimi gören kadınlarla görüşerek bir süre sohbet eden Pekmez öğrenmenin yaşının olmadığını belirterek kurslara katılan kadınları tebrik etti.

Kurslarda verilen eğitim ile yapılan etkinlikler hakkında bilgi alan Pekmez yakından ilgilendiği çocuklardan öğrendikleri duaları dinledi. Ziyaret ettiği sınıflardaki hoca hanımlara çiçek takdim ederek günlerini kutlayan Pekmez; daha sonra Aksaray Müftülüğünü ziyaret etti. İl Müftüsü Cemalettin Bal ile bir süre görüşen Pekmez; din hizmetleri alanında yürütülen çalışmalar ve kurslar hakkında bilgi aldı.

-Vicdan ve ahlaki değerlerin küçük yaşta öğretilmesi çok önemli

Müftülüğe bağlı 4-6 yaş grubu kurslarda çocukların programlı etkinliklerle hem eğlendiğini hem de dini bilgi ve dualar öğrendiğini bunun memnuniyet verici olduğunu kaydeden Pekmez; “Ülkemiz her alanda gelişti, gelişiyor. Toplumu oluşturacak yeni nesil gelecek kuşakları oluşturacak. Günümüzde bizim bilinçli, ahlaklı nesillere ihtiyacımız var. Bu nedenle artık herkes çocuklarının küçük yaşta din eğitimini almasını istiyor. Maneviyat, vicdan ve ahlaki değerler çok önemli onun için çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesi gerekiyor’ dedi.

-Aksaraylıların katkıları ile devlet ödeneği olmadan 16 kurs binası tamamlandı

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti belirterek Yeşim Pekmez Hanımefendi’ye teşekkür eden İl Müftüsü Cemalettin Bal, daha önce Aksaray’da bulunmayan ancak 3 yıl içinde hiçbir devlet ödeneği olmadan tamamen vatandaşların katkıları ile yapılan 4-6 yaş grubu Kuran kurslarının sayısının 16’ya ulaştığını söyledi.

Yaptıkları çalışmalar ile bu konuda Aksaray’da çok önemli yol kat ettiklerini kaydeden Bal; ‘Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Onları günümüz teknolojik gelişmeler karşısında en iyi şekilde yetiştirmemiz çok önemli. Vatandaşlarımızda çocuklarının küçük yaşta din eğitimini almasını istiyor. Bu nedenle kurslarımızda sabahçı-öğlenci gruplar oluşturduk. Fiziki imkânlarımızı daha da geliştirmeye çalışıyoruz. Sağolsun vatandaşlarımız bu konuda çok önemli katkılar sunuyorlar.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ