Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,52 / Satış: 6,55

Aksaray’da doktora yapılan saldırı cezasız kalmadı

Aksaray’da doktora yapılan saldırı cezasız kalmadı
  • 30.10.2017
  • 1.748 kez okundu

Doktora, hakaret, incitici söz ve küfür eden sanık, 7 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Doktora, hakaret, incitici söz ve küfür eden sanık, 7 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Abdülmetin Ekecik Acil Servisinde görevli doktora, incitici söz, küfür ve hakaret ederek, üzerine yürüyen sanığa, Aksaray 2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 1 yıl hapis cezası verildi. Hapis cezası para cezasına çevrildi.

Geçtiğimiz yıl Acil Serviste yaşanan olayda sanık H.G, hastası ile ilgilenilmediği gerekçesi ile görevli doktora “Geri zekalı, sende doktor musun” sözlerini bağırarak ve üzerine yürüyerek söyleyip hakaret ve küfürler etmesi sonucu, acilde görev yapan diğer doktor, hemşire, sağlık memuru, tıbbi sekreter ve hasta karşılama elemanlarının tanıklığında tutulan tutanak ve kamera kayıtları ile birlikte adli mercilere intikal ettirildi.

Aksaray 2. Asliye Ceza Mahkemesinde, sanık H.G’ye Türk Ceza Kanunun (TCK) “Kamu görevlisine görevi sırasında hakaret suçundan” dava açıldı.

Görülen duruşmalar da, Aksaray 2. Asliye Ceza Mahkemesi, kamera kayıtları ve tutanakları, tanık beyanları ile birlikte, suçun işleniş biçimi, kasıt ve güdülen amaç ve suç konusunun önemine, suçun Acil Servis içerisinde işlenmiş olmasını da göz önüne alarak sanık H.G’ye 1 yıl hapis cezası verdi. Hapis cezası 7 bin lira para cezasına çevrildi.

Aksaray 2.Asliye Ceza Mahkemesinin verdiği bu karar, hastanelerde doktor ve diğer hastane çalışanlarına yönelik yaşanması muhtemel saldırı, küfür ve hakaretlere de verilecek ceza açısından emsal teşkil ediyor..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ