Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,13 / Satış: 8,17
€ EURO → Alış: 9,67 / Satış: 9,71

Aksaray’da indirim kampanyaları valilik kararıyla 7 güne yayıldı

Aksaray’da indirim kampanyaları valilik kararıyla 7 güne yayıldı
  • 10 Mart 2021

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan ‘Çok yüksek riskli’ kırmızı kategoride yer alan Aksaray’da vatandaşların sağlığını korumak, virüsün bulaş hızını azaltmak amacıyla zincir marketlerde belirli günlerde yapılan indirim kampanyaları market yöneticileri ile görüşülerek haftanın 7 gününe yayılması kararı alındı.

Korona Virüs (Covid-19) kapsamında “Çok yüksek riskli” kırmızı kategoride yer alan Aksaray’da Vali Hamza Aydoğdu tarafından başlatılan “Devlet millet el ele, korona ile mücadele” seferberliği kapsamında etkin bir mücadele yürütülürken, kentte bugün akşam yeni bir karar daha alındı. Kent genelinde zincir marketlerin yaptığı indirim kampanyalarında vatandaşların yoğun ilgi göstererek kalabalık oluşturması üzerine harekete geçen Aksaray Valiliği akşam saatlerinde yoğunluğu azaltmak için market yöneticileriyle yapılan görüşmeler sonucu indirim kampanyalarının 7 güne yayılması kararı alındı. Yapılan çalışmayla yoğunluğun azaltılması hedefleniyor.

Konuyla ilgili bilgiler veren Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Aksaray halkıyla el ele birlik ve beraberlik içerisinde etkin bir mücadele sergilendiğini belirterek, kent genelinde valilik başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşların sahada geniş kapsamlı tedbir ve önlemler aldığını söyledi.

Önlemler kapsamında zincir marketlerde yapılan indirim kampanyalarının vatandaşları toplu olarak bir araya getirdiğini belirten Vali Aydoğdu, bulaş hızı yüksek olan mutasyonlu virüsün çok hızlı bir şekilde yayılma riski olduğunu için indirim kampanyalarının bir gün değil, bir haftaya yayılarak toplulaşmayı engellemeyi amaçladıklarını aktardı.

İl genelinde yapılan tedbir ve çalışmaların iyi seyrettiğine değinen Vali Aydoğdu, vatandaşların kurallara uyduğunu, sağduyulu bir şekilde herkesin birbirine yardımcı olduğunu belirterek tüm Aksaray halkına teşekkür etti..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ