Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,19 / Satış: 9,23
€ EURO → Alış: 10,67 / Satış: 10,71

Aksaray’da mahalle kültürü yaşayacak

Aksaray’da mahalle kültürü yaşayacak
  • 29 Nisan 2021

Aksaray Belediyesi tarafından Bahçesaray Kırımlı mahallesinde hayata geçirilen yapılan Mahalle Konağı ve Sosyal tesisinin 2021 yılı içerisinde açılması planlanıyor.

Aksaray’da mahalle kültürünün yaşanmasına olanak sağlayacak olan Bahçesaray Kırımlı Mahalle Konağı Projesi, Belediye Başkanı Evren Dinçer tarafından şehre kazandırılmış ilk Mahalle Konağı projesi olacak.

Geçtiğimiz yıl içerisinde temeli atılarak inşaat çalışmalarına başlanılan Mahalle Konakları ve sosyal tesislerinin inşaat çalışmaları hız bir şekilde ilerledi. Aksaray Belediyesi yetkilileri projede kaba inşaat aşamasının ve çatı kaplama aşamasının yapıldığının bilgisini vererek 2021 yılı içerisinde tamamlamayı planladıklarının bilgisini paylaştılar.

Mahalle sakinlerinin birçok ihtiyacına cevap verecek olan Mahalle Konakları içerisinde vatandaşlar düğün nişan gibi toplu organizasyonlarını yapabilecek. Ayrıca Kırım kültürünü yaşatmak adına Kırım Misafirhanesi ve yöresel ürünlerin sergileneceği salonda proje kapsamında vatandaşların hizmetine sunulacak. Göreve geldiği günden beri eğitim alanında birçok çalışmaya imza atan Belediye Başkanı Evren Dinçer, Mahalle Konaklarında kitap severler içinde seçkin yayın evlerine ait zengin kitap kaynaklarına sahip kütüphane de dahil edildi.

Mahalle Konakları ve sosyal tesislerinin hizmete açıldığında mahalle sakinleri için bir buluşma noktası olacağını belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada Aksaray’ın ilk Mahalle konağı olan Bahçesaray Kırımlı Mahalle konağının 2021 yılı içerisinde inşaat çalışmalarının tamamlanarak hizmete açılacağını duyurdu..

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ