Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,28 / Satış: 9,32
€ EURO → Alış: 10,80 / Satış: 10,85

Aksaray’da orman alanlarına girişler yasaklandı

Aksaray’da orman alanlarına girişler yasaklandı
  • 03 Ağustos 2021

Muhtemel orman yangınlarını önlemek amacıyla izinli alanlar ve yetkili kişiler dışında 30 Eylül 2021 tarihine kadar Hasandağı Mesire alanı dışındaki tüm ormanlık alanlara giriş ve çıkışlar yasaklandı.

Aksaray Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu Vali Yardımcısı Yasin Ardıç başkanlığında toplanarak Aksaray’da orman varlığı bulunan yerlerde muhtemel orman yangınlarının önlenmesi için alınacak tedbirleri görüştü.

Ülke genelinde meydana gelen orman yangınlarını değerlendiren komisyon üyeleri Aksaray’da alınacak tedbirleri görüştü.

Toplantı sonrası Aksaray Valiliğinden yapılan açıklamada Hasandağı Mesire Alanı dışındaki bölgelerde yer alan bütün orman alanlarına girişlerin ve bu alanlarda piknik yapmanın yasaklanmasının karara bağlandığı belirtildi.

blank

Açıklamada;

“Aksaray İli Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyonu tarafından yapılan değerlendirmede; 02.08.2021-30.09.2021 tarihleri arasında Hasandağı Mesire alanı dışındaki bütün ormanlık alanlara girişler ve bu alanlarda piknik yapmak yasaklanmıştır.

Açıklamanın devamında; ormandaki sürü sahipleri, taş ocağı, madencilik faaliyetleri ile uğraşanlar, ormancılık faaliyetleri ile uğraşanlar, kamu kurum kuruluşlarının ormanlık alan içindeki şantiyelerde çalışanlar hariç olmak üzere her türlü ormanlık alana girişler belirtilen tarihler arasında yasaklandığı bildirildi.

blank

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ