Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,28 / Satış: 9,32
€ EURO → Alış: 10,80 / Satış: 10,85

Aksaray’da yeşil alan artıyor

Aksaray’da yeşil alan artıyor
  • 03 Ağustos 2021

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, göreve geldikten sonra şehir genelinde başlattığı yeşillendirme çalışmaları mevsim şartları elverdikçe devam ediyor.

Belediye Park Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler özellikle şehrimizden geçen karayolları orta refüjünde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Uzun yıllar boyunca asfalt kırıkları ve çeşitli malzemelerle toprak zemini bitkilerin yetişmesine elverişli olmayan E-90 Karayolu orta refüjü Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in talimatları ile asfalt kırıklarından temizlenerek bitkisel toprak yerleştirildi. Ağaçların ve süs bitkilerinin yetişmesi için elverişli hale gelen orta refüjde ağaçlandırma çalışmaları yapıldı.

Başkan Dinçer, göreve geldiğinde kişi başı yeşil alan miktarı 3.5 metrekare iken yeni dilen ağaç ve bitkilerle bu sayı 3.8 metrekare oldu. Aksaray Belediyesi, şehrin yeşil alan varlığını artırmak adına 4 ve 6 metre boylarında yetişmiş ağaçlarla bulvarları, orta refüjleri ve yeşil alanları süslüyor. 2.5 yılda toplam 50 bin yetişmiş ağacı toprakla buluşturan Aksaray Belediyesi, vatandaşların göz zevkine hitap eden peyzaj çalışmalarına da devam ediyor.

Vatandaşlarımıza da ağaç dikmeleri noktasında tavsiyelerde bulunan Başkan Dinçer; “çocuklarımıza daha iyi bir gelecek için ağaç dikin” Dedi..

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ