Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,19 / Satış: 9,23
€ EURO → Alış: 10,67 / Satış: 10,71

Aksaray’daki vaka sayısı artmaya devam ediyor!

Aksaray’daki vaka sayısı artmaya devam ediyor!
  • 21 Nisan 2021

Koronavirüs salgınında ülke genelinde her geçen gün olumsuz veriler daha da kötüleşirken il bazlı verilerde ilk günden beri kırmızı kategorideki Aksaray’da, Sağlık Bakanlığı verilerine göre bir hafta öncesine göre vaka sayısı yüzde 9’luk bir artışla yüz binde 356,26’ya yükseldi.

2019 yılında Çin’den Dünya’ya yayılan ve 2020 yılı Mart ayında ülkemizde de ilk vakanın görülmesi ile birlikte tedbirlerin alındığı koronavirüs salgınında bir yılın ardından mutasyona uğrayan virüsle beraber vaka rekorları gelmeye başladı. Ülke genelinde günlük vaka sayısı 60 bin sınırını aşarken ölü sayısında da ürküten artış devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı’nın geçtiğimiz aylarda başlattığı il bazlı verilerde ilk günden beri kırmızı listede yer alan Aksaray’da da vaka sayılarındaki artış bakanlığın istatistiklerine yansıdı.

Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sitesindeki verilere göre bir hafta öncesinde yüz binde 257,91 vaka görülen Aksaray’da vaka sayısı yüzde 9 artışla yüz binde 356,26′ya yükseldi. Açıklanan rakamın Aksaray nüfusundaki karşılığında 420 bin nüfusa sahip ilimizde ortalama bin 496 yeni vaka tespit edildiği ve mutant virüsün yayılma hızı nedeniyle artışın devam edebileceği tahmin ediliyor.

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ