Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,28 / Satış: 9,32
€ EURO → Alış: 10,80 / Satış: 10,85

Aksaray’dan sel bölgesine 2 tır yardım malzemesi gönderildi

Aksaray’dan sel bölgesine 2 tır yardım malzemesi gönderildi
  • 14 Ağustos 2021

Aksaray Valiliği himayesinde Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde düzenlenen yardım kampanyasında 1 günde toplanan 2 tır yardım malzemeleri selden etkilenen illere ulaştırılmak üzere koordinasyon bölgesine gönderildi.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası önünde düzenlenen yardım tırlarını uğurlama töreninde konuşan Vali Hamza Aydoğdu; Aksaray’ın daha önce meydana gelen deprem, yangın, sel gibi olağanüstü hallerde her zaman üzerine düşeni en iyi şekilde yerine getirdiğini söyledi.

ATSO’da düzenlenen uğurlama törenine Vali Hamza Aydoğdu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik, Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, Müftü Vekili Yaşar Zengin, ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş ile STK ve Oda başkanları katıldı.

blank

Türkiye’nin değişik illerinde yangınlar, üç dört gün öncede Karadeniz’de sel felaketi yaşandığını ifade eden Vali Hamza Aydoğdu uğurlama töreninde yaptığı açıklamasında;

“Biz millet olarak bir yerde sıkıntı, dert, keder varsa mutlaka oraya hem gönlümüzü hem elimizi uzatırız. Karadeniz’deki bu sel felaketinden en çok etkilenen illerden bir tanesi Kastamonu; özellikle Bozkurt ilçesi oldu. Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız ordaydı. Bölgede elektrik ve suyun olmadığını insanların en öncelikli ihtiyacının su ve kuru gıda olduğunu öğrendik. Bizde Aksaray olarak ATSO başkanımız Cüneyt Göktaş’ın koordinatörlüğünde bir yardım kampanyası başlattık. Aksaraylılardan bütün oda başkanlarımızdan Allah razı olsun bir gün içerisinde 2 tır malzemeyi hazır ettik. Bir tırımızda su var diğer tırımızda hem kuru gıda hem su var. Bunları inşallah sel bölgesindeki koordinasyon bölgesine ulaştıracağız” dedi.

Sel bölgesi illerine her türlü destek ve yardıma hazır kıta beklediklerini kaydeden Vali Hamza Aydoğdu;

“Bir nebze olsun oradaki insanlarımıza yardım ve destek edebilirsek ne mutlu bize. Bütün dualarımız onlarla birlikte. Aksaray DSİ, Özel İdare ile araç takviyesini yaptı. Sel bölgesindeki illerimize destek için biz hazır kıta bekliyoruz. Orada koordinatörlüğü sağlayan valilerimizle irtibatlıyız. Aksaray dan da bir şeye ihtiyaç duyulduğu anda anında ne tür destek olursa olun oradaki vatandaşlarımızın yanında olacağız. Sel bölgesinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Dualarımızla, kalbimizle o yöredeki insanların yanındayız ”dedi

Vali Aydoğdu Aksaray’da başlatılan kampanyaya ve sel bölgesine destek olan Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş’a, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, İl Özel İdaresi Genel Sekteri Yüksel Çelik’e, Aksaray Süt Birliği Başkanı Esat Zengin, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, Aksaray Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan, Aksaray Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, Aksaray Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Ayhan Ermiş ile yardım malzemelerini nakliyesini üstlenen iş insanı Hasan Demir’e teşekkür etti.

Konuşmanın ardından yardım tırları STK oda başkanları ve birim amirlerinin katılımıyla sel koordinasyon bölgesine uğurlandı..

blank

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ