Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 13,40 / Satış: 13,45
€ EURO → Alış: 15,17 / Satış: 15,23

Altınsoy: Koltuk kavgaları şimdiden başladı

Altınsoy: Koltuk kavgaları şimdiden başladı
  • 08 Kasım 2021

Güçlendirilmiş parlamenter sistem adı altında başlayan koltuk kavgalarına işaret eden AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Ne yazık ki ülke adına bir projeleri, kaygıları olmayanların tek dertleri makam ve mevki. Aziz milletimiz her şeyin farkında ve gereken cevabı verecektir”

Muhalefet partilerinin güçlendirilmiş parlamenter sistemini gündemlerinden hiç düşürmediklerine değinen İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, bu olguyu ortaya atanların muhtemelen ne anlatmak istediklerini kendilerinin de bilmediğine işaret etti.

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem olgusunun, Türkiye’yi yeniden o eski karanlık günlerine götürme amacından başka bir anlam taşımadığını aktaran Altınsoy, “Sistem tartışması Türkiye’de artık geride kalmasına rağmen muhalefet partileri bu tartışmalarla kendilerine bir alan açmaya çalıştıklarının farkındayız. Bu ülke parlamenter demokrasiyi çok iyi biliyor, şimdi ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini yaşıyor. Muhalefet partileri bilmeyerek de olsa aslında doğruyu itiraf ediyorlar. Demek ki parlamenter demokrasi sıkıntılıydı ki biz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini getirdik. Onların Güçlendirilmiş Parlamenter Demokrasi itirafları aslında eski sistemin sıkıntılı olduğunun, bir revizyona ihtiyacının bulunduğunun açık bir itirafıdır. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem adı altında koltuk kavgaları da şimdiden başladı. Birisi “Ben başbakan olacağım” diyor, diğeri “ben Cumhurbaşkanı” olacağım diyor. Ortaklarınızda sizin istediğiniz makamları isterse ne yapacaksınız. Ne yazık ki ülkemiz adına bir projeleri, kaygıları yok, tek dert makam ve mevki. Milletimizin siyasi çalkantılarla geçirecek boş bir vakti yoktur. Aziz milletimiz her şeyin farkında ve gereken cevabı verecektir” dedi.

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ