Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,16 / Satış: 6,18
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları devam ediyor

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları devam ediyor
  • 29.05.2017
  • 1.544 kez okundu

Aksaray Belediyesinin ev sahipliğinde Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi devam ediyor..

Aksaray Belediyesinin ev sahipliğinde Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi kapsamında ele alınan “Hikâyemizin Yarım Asırlık Yerli Sesi: Mustafa Kutlu” paneli ikinci gününde Şehit Önder Güzel İmam Hatip Lisesi ile Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen lisesi ve Kanuni İmam Hatip Lisesinde devam etti.

Türk edebiyatı, sanat ve düşünce alanında yazar okumaları yapan lise ve üniversite öğrencileri Yazar Mustafa Kutlu’yu değişik yönleriyle ele alarak anlattı.

Anadolu Mektebi tarafından Aksaray’da 24-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştiren ve açılışı Belediye tiyatro salonunda yapılarak Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi ile devam eden “Hikâyemizin Yarım Asırlık Yerli Sesi: Mustafa Kutlu” paneli 2’nci gününde farklı konular ele alındı.

Başkanlığını Konya grubundan Ayşegül Aytekin’in yaptığı panelde; Mustafa Kutlu’nun hikayelerinde karakterin dünyaya bakış açısı, yine Mustafa Kutlu’nun hayal ettiği dünya ve siyasete bakış açısı, köylü ve kentli arasında bağ, yazarın muhalif olduğu konular anlatıldı.

Panelist öğrenciler, okumanın ve okuyarak anlamanın insana neler kazandırabileceğini dinleyicilerine değerlendirme bölümünde aktardılar.

Yazar Buluşmaları konulu programa katılmak üzere Aksaray’a gelen Yazar Senem Gezeroğlu ve Yazar Aykut Ertuğrul ile panele katılarak Panel konusu Mustafa Kutlu hakkında söyleşi yaptılar.

Eski Tarım ve Köyişleri Bakanı ve Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü, daha geniş kitlelere ulaşmadan daha ziyade nitelikli öğrenci grubuna hitap etmenin daha önemli olduğuna vurgu yaparak panelist öğrencilere teşekkür etti.

Panellerden sonra panelist öğrencilere katılım sertifikaları verildi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ