Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,16 / Satış: 6,18
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

ASÜ Gıda Topuluğu ve 5 ülke temsilcileri Yazgı ile görüştü

ASÜ Gıda Topuluğu ve 5 ülke temsilcileri Yazgı ile görüştü
  • 27.03.2018
  • 874 kez okundu

Erasmus+ Gençlik Değişimleri Projesi kapsamında Litvanya, Letonya, İspanya, Mudanya ve İtalya’dan gelen 40 öğrenci Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile görüşerek Aksaray’ın tarihi ve doğal güzellikleri hakkında bilgiler aldılar.

Erasmus+ Gençlik Değişimleri Projesi kapsamında Eat Well Save Money Save the Planet isimli projeye öncülük eden Aksaray Üniversitesi Gıda Mühendisliği hocalarından Yard. Doç. Ayhan Duran ve Gıda Topluluğu öğrencileri İsmail Zincir, Hasret Baş, Necati Yurtbilir ve Emine Doğan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile gerçekleştirilen görüşmede ev sahipliği yaptılar.

Aksaray Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirilen görüşmede Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray’ın tarihi ve doğal güzellikleri hakkında bilgiler verdi. Gıda israfının önüne geçmek, farkındalık yaratmak ve öğrencilerin bu şekil çalışmalarından dolayı emeği geçen herkese teşekkür etti.

Öğrenciler yapılan görüşmeden çok memnun olduklarına değinerek Aksaray halkının ne kadar misafir per ver olduklarını insanların cana yakın olduklarını ve belediye başkanının güler yüzlü olmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek teşekkür ettiler.

Proje kapsamında Gıda israfının önüne geçmek amacıyla 7 gün sürecek olan proje ile gençler gıda İsrafının kavramının hem de ekonomi ve çevre üzerindeki etkilerini inceleyecek olup, dijital ve sosyal beceriler gibi farklı alanlarda da kendilerini geliştirecekleri, aynı zamanda aktif vatandaşlık konusunda somut adımların atılması gibi konular projenin amacını ne için kullanılacağını ve gıda israfının önüne geçmek amacıyla gerçekleştirilecektir.

Gerçekleştirilen görüşmelerin ardından Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile birlikte 5 ülke temsilcisi ile birlikte Zinciriye medresesine giderek Aksaray’ ın tarihi mekânları hakkında bilgiler verildi.

Programın sonunda Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı tarafından öğrencilere hediyeler verildi. Yemek ikramında bulunuldu..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ