Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,05 / Satış: 6,08
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,58

ASÜ ile Mercedes Benz arasında ortak eğitim protokolü

ASÜ ile Mercedes Benz arasında ortak eğitim protokolü
  • 14.08.2018
  • 1.460 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, “Ortak Eğitim Programı” ile hem Üniversite-Sanayi işbirliğinin, hem de öğrencilerin uygulamalı eğitimlerinin daha farklı bir noktaya taşındığını belirtti.

ASÜ ile Mercedes Benz Aksaray Kamyon Fabrikası arasında Ortak Eğitim Protokolü imzalandı. 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde Çevre, Elektrik-Elektronik, Endüstri ve Makine Mühendisliği bölümlerinden 6 öğrenci, son sınıfı fabrikada uygulama içinde geçirerek mezun olacak. İlgili protokolün imza töreninde kısa bir açıklama yapan Rektör Şahin, bu uygulamayı tam zamanlı olarak gerçekleştiren ilk devlet üniversitesi olduklarını anımsattı. Ortak Eğitim Programı, ilgili şartları sağlayan mühendis adayı öğrencinin, son sınıfta okula hiç gelmeden doğrudan işyerinde çalışarak mezun olmasını içeriyor. Bu uygulamanın hem sanayici, hem de öğrenci için çok önemli avantajları olduğuna dikkat çeken ASÜ Rektörü, “Mercedes şehrimizin, ülkemizin ve dünyanın en önemli sanayi kuruluşlarından birisi. Öğrencilerimiz için Mercedes çok önemli bir deneyim noktası. Kendileriyle bu anlaşmayı imzalamaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Protokolün her iki kuruma da hayırlar getirmesini diliyoruz” dedi. Yapılan kısa açıklamanın ardından Rektör Şahin ve Mercedes Benz Aksaray Kamyon Fabrikası Direktörü Dr. Andreas Bachhofer protokolü imzaladı.

Törenin hemen ardından Rektör Şahin ve Mercedes yöneticilerinden oluşan heyet, bisiklet sahasında mini bir gezinti yaptı. Şahin, bu gezi esnasında konuklarını kısaca Üniversiteyi ve gelinen noktayı anlattı..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ