Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,76

ASÜ Rektörü Sarıyahşi İlçesinde MYO taleplerini dinledi

ASÜ Rektörü Sarıyahşi İlçesinde MYO taleplerini dinledi
  • 07.10.2015
  • 1.235 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, beraberinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçiftçi ile birlikte, Sarıyahşi İlçesi’ne bir ziyarette bulundu. İlçe yöneticileri, daha önce Kırşehir’e bağlı bir okul kurulmasının gündeme geldiğini ancak, kendilerinin ASÜ’ye bağlı bir Meslek Yüksekokulu’nun ilçede kurulmasına daha sıcak baktıklarını ifade ettiler.

– Kamu Kaynakları Verimli Şekilde Kullanılmalı –

İlçenin Meslek Yüksekokulu talebini değerlendirmek ve konuyla ilgili ilçe yöneticileriyle görüşmek için gerçekleştirilen ziyarette kısa bir değerlendirme yapan ASÜ Rektörü, hayatta karşılığı olan yatırımları öncelediklerini söyledi. Daha önce Sarıyahşi İlçesi’ne, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne bağlı bir okul kurulmasının gündeme geldiğini ancak, yaklaşık 3 yıldır bu konuya dair olumlu veya olumsuz bir cevap verilmediğini ifade eden Prof. Şahin, “Meseleleri kâğıt üzerinde takip etmek yerine, doğrudan İlçemize gelerek durumu yerinde görmek istedik. Hayatta karşılığı olmayan işler yaparak, kamunun kaynaklarını israf etmenin bir anlamı yok. Süreci iyi takip etmeliyiz. Bir dil birliği oluşturmamız gerekiyor ve zaten şehirde böyle bir problem yok. Bir kere değil, birçok kere taleplerimizi gerekli makamlara iletmeliyiz” dedi.

– İlçe Olarak ASÜ’ye Bağlı Bir Okul İstiyoruz –

En verimli çalışmayı yapmak arzusunda olduklarını, bu noktada kendilerine ve ilçeye düşen sorumluluklar olduğunu söyleyen Rektör Şahin, “Yapacağımız işin düzgün olması gerekiyor ve gerçekliklere uygun hareket etmeliyiz. Neticede yapılacak iş, vergilerden elde edilen gelirlerle yapılacak ve kaynakları israf etmeden değerlendirmeliyiz” dedi. Sarıyahşi Belediye Başkanı Fatih Ünsal ise “Biz ASÜ’ye bağlı bir okul istiyoruz. Her ne kadar coğrafi olarak Kırşehir’e daha yakın olsak da, biz Aksaray’ın ilçesiyiz” dedi.

Rektör Şahin İlçe ziyareti kapsamında önce Kaymakam Yıldız Büyüker, ardından da Belediye Başkanı Fatih Ünsal’la makamlarında görüştü..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ