Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,14 / Satış: 8,18

ASÜ Rektörü Yusuf Şahin’e istifa çağrısı!

ASÜ Rektörü Yusuf Şahin’e istifa çağrısı!
  • 31 Aralık 2018 - 11:25

CHP Aksaray İl Gençlik Kolları Başkanı İsmail Karaca Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Yusuf Şahin’e istifa çağrısında bulundu.

CHP Gençlik Kolları Başkanı İsmail Karaca’nın Rektör Şahin’in istifa etmesi gerektiğini belirttiği açıklaması şu şekilde;

“Geçtiğimiz günlerde şehrimizin Üniversitesi Rektörü Yusuf Şahin’in zekât parası ile yaklaşık 750.000,00 TL’lik makam aracı aldığını öğrendik. Bu durum Aksaray Üniversitesi Rektörü Yusuf Şahin’in için ilk değildi. Daha öncesinde de Aksaray Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Eğitim Fakültesi döner sermayelerine yönelik düzenlemelerin yapıldığı toplantıda üniversitenin yönetim kurulu, rektör Şahin’in ödeneğini %600, rektör yardımcıları Prof. Dr. M. Bahaddin Varol, Prof. Dr. Ayhan Özçifçi ve Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz’ın ödeneğini % 300 ve genel sekreter Bayram Ali Yavaş’ın ödeneğini de %200 artırmıştı. İşsizlik gün geçtikçe artarken, enflasyon gün geçtikçe yükselirken, şirketler iflas ederken, her gün konkordato haberleri alınırken, kamu yatırımları ödeneksizlik nedeniyle devam ettirilemezken ve halka tasarruf yapmaları öğütlenirken kendi ödeneğine %600 artış yaptıran, 750.000,00 TL’ye Audi A6 Quattro araç alan ve israf lobisine katılan Aksaray Üniversitesi Rektörü Yusuf Şahin’i şiddetle kınıyorum ve istifaya davet ediyorum” dedi.

Sosyal medyada da çokça tepki gören Rektör Şahin’in ne yapacağı merak konusu..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ