Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,05 / Satış: 8,08
€ EURO → Alış: 9,64 / Satış: 9,68

ASÜ ve AFAD, Afet Farkındalık Eğitimi Protokolü imzaladı

ASÜ ve AFAD, Afet Farkındalık Eğitimi Protokolü imzaladı
  • 16 Mart 2021

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, afetler konusunda kamuoyunun bilgilendirilmesi çalışmalarının çok değerli olduğunu ve Üniversite olarak bu husustaki tüm akademik birikimi paylaşmayı sürdüreceklerini söyledi.

ASÜ ile Aksaray İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) arasında “Afet Farkındalık Eğitimi İşbirliği Protokolü” imzalandı. “2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı” kapsamında imzalanan protokol gereğince ASÜ ve AFAD, acil durum, sivil savunma ve afet faaliyetlerine ilişkin çeşitli çalışmaları işbirliği içinde gerçekleştirecek. Protokole ilişkin kısa bir açıklama yapan Rektör Şahin, ASÜ’nün, AFAD’ın afet farkındalığına dair yürüttüğü faaliyetlerin yaygınlaştırılması hususuna destek sağlayacağını, bununla birlikte akademisyenlerin ve öğrencilerin bilgilendirilmesi ile AFAD gönüllüsü kazanımına yönelik çeşitli çalışmalara da katkı sunacaklarını belirtti. Bu konunun önemine binaen öteden beri AFAD’la işbirliği halinde çeşitli organizasyonlar yaptıklarını anımsatan Şahin, “Afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenlere dair hayati bilgilerin toplumun her katmanına etkili biçimde ulaştırılması çok önemli. Biz de bu konuya gereken desteği vermeye hazırız” dedi.

Rektör Şahin, açıklamasının son bölümünde, işbirliği protokolünün hazırlık aşamasından imza aşamasına kadarki süreçte emeği geçen herkese teşekkür etti..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ