Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,94
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

ASÜ ve SDÜ teknik analiz çalışmalarını birlikte yapacak

ASÜ ve SDÜ teknik analiz çalışmalarını birlikte yapacak
  • 28.11.2018
  • 1.071 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, üniversiteler arası işbirliklerinin gerek akademik, gerekse sosyal hayatın gelişmesi ve yeni hareket alanlarının oluşması bakımından önemli olduğunu söyledi.

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) ile ASÜ arasında, “Araştırma-Geliştirme, Teknik Çalışmalar ve Ortak Girişimler” protokolü imzalandı. İmza töreninde kısa bir açıklama yapan Rektör Şahin, protokol gereği SDÜ Yenilikçi Teknolojiler Uygulama ve Araştırma Merkezi ile ASÜ Bilimsel ve Teknolojik Uygulama ve Araştırma Merkezinin analiz, araştırma-geliştirme ve bilimsel teknik çalışmaları birlikte yapacağını kaydetti. Her iki üniversitenin imkânlarının karşılıklı olarak kullanılabilecek olmasının, akademik çalışmaların yanı sıra toplumsal fayda açısından da önem arz ettiğini kaydeden ASÜ Rektörü, “Bu protokol bir yanıyla da kamu kaynaklarını verimli şekilde kullanmanın bir yansımasıdır. İşbirliği alanlarını genişletmek, yeni hareket ve çalışma alanlarının da ortaya çıkmasına vesile olacaktır” dedi. SDÜ Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı da, ASÜ ile işbirliği içerisinde çalışmalar yapmanın kendilerini de memnun ettiğini, iki üniversitenin ve iki şehrin kaynaşması açısından da bu gibi işbirliği çalışmalarını önemsediklerini belirtti.

Yapılan kısa açıklamaların ardından protokol metni imzalandı. Törene ASÜBTAM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Neslihan Tekin ve Merkez yöneticileri de iştirak etti..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ