Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,89 / Satış: 7,92
€ EURO → Alış: 9,40 / Satış: 9,44

ASÜ’de kadın yönetici oranı yüzde 35-45 bandında

ASÜ’de kadın yönetici oranı yüzde 35-45 bandında
  • 13 Şubat 2019 - 12:48

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kampüsteki çalışmaları altı temel ilke üzerinden şekillendirdiklerini, bunlardan birisinin de kadınların yönetime katılımlarını arttırmak olduğunu belirtti.

Rektör Şahin, Kadın ve Demokrasi Derneği () Aksaray İl Temsilcisi Feyza Baydar ve Yönetim Kurulu Üyelerine nezaket ziyaretinde bulundu.

ASÜ’deki kadın yönetici oranının yüzde 35-45 bandında olduğunu kaydeden Prof. Şahin, göreve gelirken “her işe kadın eli değecek” dediklerini anımsatarak, “Bu, bizim altı temel ilkemizden birisi oluşturuyor. Kadınlar ve erkekler hayatı farklı açılardan okuyup, yorumlayabiliyor. Bu durum sorunların tespitlerini ve çözüm yollarını da genişleten, ufuk açan bir unsur. Kampüste kadınların yönetimdeki oranlarının arttırılmasını sadece sembolik bir değer üzerinden okumuyoruz. Bunun, kampüsteki çalışmalara somut katkılarının olduğunu da büyük bir memnuniyetle müşahede ediyoruz” dedi.

KADEM Başkanı Feyza Baydar da, Türkiye’de, kadının toplumdaki yerinin güçlendirilmesine yönelik yapılan reformlara katkı sunmak adına çalıştıklarını vurguladı.

Ziyarette Rektör Şahin’e, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgül Keleş, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Güney, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezahat Altuntaş Duman, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Sevilay Uslu Divanoğlu, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Güler Duru Aşiret ve Teknik Bilimler MYO Öğretim Görevlisi Muhammet Gümüşsoy eşlik etti..

Aksaray Haberleri - haberaksaray.com

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ