Aksaray Haberleri

Aydoğdu’dan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

Aydoğdu’dan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı

Aydoğdu’dan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
  • 23 Temmuz 2018

Adalet ve Kalkınma Partisi Aksaray Milletvekili  Sn. Cengiz Aydoğdu, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

“Haber özgürlüğünün en etkin aracı olan basınımız, demokrasimizin gelişmesinin önemli ve değerli araçlarındandır.

Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının güvencesidir.

Basın mensupları, vermiş oldukları hizmetlerle topluma yön vermekte, haberciliğin yanında aynı zamanda ciddi bir eğitim işlevini de yerine getirmektedirler. Basın, doğru, tarafsız ve hızlı biçimde bilgi ve haber vermek, olumsuzlukları sorgulamak, kamu yararını ilgilendiren konu ve olaylarda kanaat oluşturmak ve toplumu aydınlatmak işlevini yerine getirirken, meslek ilkelerini ve etiğini gözetmeli, kişilik haklarına, kişilik değerlerine, gizlilik alanına saygı göstermelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Aksaray ilimizde faaliyette bulunan yerel gazete, dergi, radyo ve televizyonlarımız ile ulusal haber ajansı temsilcilerimizin üstlendikleri sorumluluğun bilinciyle görev yapan değerli basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı canı gönülden kutlar, sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde yaşamalarını temenni ederim.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ