Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Bakanlar Kurulu Sağlık Bilimleri Fakültesini onayladı

Bakanlar Kurulu Sağlık Bilimleri Fakültesini onayladı
  • 02 Kasım 2016 - 15:53

Bakanlar Kurulu Aksaray Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesini onayladı..

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) bünyesinde faaliyet gösteren Sağlık Yüksekokulu’nun, Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne dönüştürülmesine ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nün kurulmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Böylece ASÜ’de fakülte sayısı 11’e, enstitü sayısı ise 3’e yükselmiş oldu.

Göreve geldikten hemen sonra, özellikle sağlık alanına yapılacak yatırımların gelecekte karşılığının olacağına dikkat çektiklerini söyleyen Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, bu doğrultuda çalışmalar ürettiklerini belirtti. Tıp Fakültesi’nin kurulması, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndaki program sayısının arttırılması, Veteriner Fakültesi’nin toplumsal sağlık bilincini arttırmaya yönelik olarak üreticilerle işbirliği içinde hareket etmesi gibi çalışmaları başarıyla tamamladıklarına dikkat çeken Prof. Şahin, “Sağlık Yüksekokulumuzu fakülteye dönüştürmek için de çalışmalarımız sürmekteydi. Bu husustaki karar Senatomuzun ardından YÖK’ten geçti ve son olarak 1 Kasım 2016 itibariyle de Bakanlar Kurulu’ndan onay aldı. Böylece Sağlık Yüksekokulumuz Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne dönüştü ve ayrıca Sağlık Bilimleri Enstitüsü de kurulmuş oldu. Kamuoyuyla paylaştığımız planlar arasında yer alan Diş Hekimliği Fakültesi’ne yönelik çalışmalarımız da devam ediyor. İnşallah kısa zamanda bu fakültemizin de kuruluşunu el birliği içinde tamamlayacağız ve bahsettiğimiz kapsamlı sağlık yatırımlarını şehrimize kazandırmış olacağız” dedi.

Yapılan çalışmaların bir ekip başarısı olduğunu belirten Rektör Şahin, sözlerini şu şekilde noktaladı: “Çalışmalara sundukları değerli katkılardan dolayı Senatomuza, YÖK Yöneticilerine, Milletvekillerimize, Bakanlar Kuruluna ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ