Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

Başkan Evren Dinçer’e bir alkış bir de…

Başkan Evren Dinçer’e bir alkış bir de…
  • 08.05.2019
  • 1.031 kez okundu

Başkan Evren Dinçer ilk icraatlarıyla farklı olduğunu gösterdi. Önceki başkan Haluk Yazgı giderayak mahallelerin girişlerine bir tabela yaptırdı. Şehrimi seviyorum sloganı haricinde mahallenin adıyla haritası mı desem krokisi mi desem bir de mahallenin sınırlarını gösteren çizim vardı. Sağ altında da Haluk Şahin Yazgı / Aksaray Belediye Başkanı yazıyordu. Bunu ne zaman yaptığı önemlidir. Aday olmadığı kesinleştiği zaman yaptı. Senden sonra kendi partinden bir aday da kazansa bu ismi görmek istemeyecekti. Zaten Haluk Yazgı da kendinden önceki başkanın imzalarını silmişti. Kimin parasıyla ego tatmin ediyorlar anlamış değiliz. Bu yaptıklarının hesabını vermeli başkanlar. Ama vermiyorlar.

Evren Dinçer doğrusunu yaptı ve bu tabelaları değiştirmek yerine devletin parasına kıyamadı ve sadece önceki başkanın adının üzerine kendi adını yapıştırttı. Çok doğru olan bu harekete alkışlamak lazım. Devletin parasını kendi parası gibi gören bu başkanın görev süresince hassas olmasını isteriz. Başkana alkış bu tasarrufu sayesindedir.

Ama Evren başkana bir de eleştirimiz var.

Belediyenin girişindeki Aksaray Belediyesi tabelası önüne T.C. ilave edilmesine neden karşı çıktı bir anlasak. Başkan ve diğer meclis üyeleri niye istemiyor Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltması olan iki harfi. Bu çok üzücüdür. Bu hatta utanç vericidir. Umarız en kısa zamanda bu yanlışlarını telafi ederler. Hatta direkt kendileri meclise sunup bu defa 16 kişi de evet der.

Yusuf GÖKSARAY

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ