Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,93
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Başkan Yazgı kapalı çarşı esnafıyla buluştu

Başkan Yazgı kapalı çarşı esnafıyla buluştu
  • 21.11.2017
  • 1.121 kez okundu

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, hafta sonu kapalı çarşı esnafıyla bir araya geldi..

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, hafta sonu kapalı çarşı esnafıyla bir araya geldi. Kapalı Çarşının iyileştirme projesinin en son hali hakkında esnaflara bilgi aktaran Başkan Yazgı, “Amacımız bu bölgenin canlılık ve işlev kazanmasıdır” diyerek yapılacak düzenlemenin yine esnafların isteği doğrultusunda gerçekleşeceğini kaydetti.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk ile birlikte kapalı çarşı esnaflarıyla ön görüşme yaptı. Ön görüşme öncesinde Başkan Yazgı, 3,5 yılda Aksaray Belediyesinin hayata geçirdiği projeleri anlattı.

Kapalı çarşının şehrin merkezinde ve şehrin aynası konumunda olduğunu belirten Başkan Yazgı, çarşının daha ferah ve canlılık kazanması adına yeni bir iyileştirme çalışması yapıldığını açıkladı. Yapılacak iyileştirmenin nasıl olması gerektiğini esnafa sordu ve bu konu hakkında her türlü fikre açık olduğunu da ifade etti.

Başkan Yazgı, esnaflar tarafından kabul görmesi halinde çarşı zeminin baştan aşağı yenileceğini, yeni aydınlatma sistemiyle ve ana caddelere çiçek saksılıkları yapılarak ile çarşının yeni bir yüze kavuşacağını belirtti.

Kapalı çarşının taslak üzerinde yenilenmiş halinin birer örnekleri esnaflara dağıtıldı. Esnaflar, öncelikle yapılacak iyileştirme çalışması için Başkan Yazgı’ya teşekkür ettiler. Esnaflar, düzenlemeyi beğenip projeyi destek vereceklerini açıkladı.

Önümüzdeki günlerde Başkan Yazgı ile kapalı çarşı esnafları yeniden bir araya gelecek. Toplantıda çarşı içi düzenlemenin içeriği konuşulacak. Esnaflar istek ve taleplerini Başkan’a bildirebilecek..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ