Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,38 / Satış: 6,40

Başkan Yazgı yabancı eğitimcileri kabul etti

Başkan Yazgı yabancı eğitimcileri kabul etti
  • 19.04.2018
  • 548 kez okundu

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Avrupa ülkeleri ile ortak olarak yürütülen “Sevgi Olmadan Bilgi Olmaz” (Knowledge Without Love Will Not Stick” başlıklı proje, kapsamında 11 yabancı eğitimciyi Belediye Başkanlık makamında kabul etti.

Yabancı eğitimcilere öncülük eden İngilizce Öğretmeni Fatma Gülter, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya projenin içeriği hakkında bilgiler verdi. 2016 yılında başlatılan “Sevgi Olmadan Bilgi Olmaz” adlı ERASMUS+ KA219 Yenilik ve İyi Uygulamaları projesinin okullar arası stratejik ortaklıklar kapsamında değerlendirildiği ve projenin ilk 54 proje içerisinde yer aldığını aktaran Fatma Gülter, Türkiye Cumhuriyeti-AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yürütülen projenin son toplantısının Aksaray’da gerçekleştiği anlattı.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray’ın kent tarihi hakkında bilgiler aktardı. Aksaray adının nereden geldiğini ve 2. Kılıçaslan döneminde Aksaray’da yaşanan gelişimleri anlattı. Ulucami, Tarihi Kütüphane, restoresi süren Kılıçaslan Hamamı ve tarihi konaklardan örnek göstererek kentin doğal güzellikleri yanında tarihi, kültürel dokusundan bahsetti. Aksaray Belediyesinin kullandığı logo da yeralan çift gövdeli tek başlı aslan figürünü içeriğini yabancı eğitimciler dikkatle dinledi.

Başkan, yabancı misafirlerine Türk Kültürünü yansıtan hediyeler takdime etti..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ