Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,93
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Belediye’den vergi ödemeleri için son gün uyarısı

Belediye’den vergi ödemeleri için son gün uyarısı
  • 07.11.2017
  • 811 kez okundu

Aksaray Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, Çevre Temizlik, İlan, Reklâm vergileri 2. Taksiti ödemelerinin başladığını, vatandaşların son gün olan 30.11.2017 Perşembe gününe kadar bırakmadan mutlaka yatırmaları çağrısında bulundu..

Aksaray Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, Çevre Temizlik, İlan, Reklâm vergileri 2. Taksiti ödemelerinin başladığını, vatandaşların son gün olan 30.11.2017 Perşembe gününe kadar bırakmadan mutlaka yatırmaları çağrısında bulundu.

Aksaray Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Mesut Çelik konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Aksaray Belediyesi sınırları içinde emlak sahibi olan vatandaşlarımızın Emlak ve işyeri sahiplerinin Çevre Temizlik,İlan Reklâm vergileri 2. Taksiti Aksaray Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü veznelerinden ve www.aksaray.bel.tr adresine girerek e- belediye sisteminden vergilerini kolaylıkla yatırabileceği gibi 238378 numaralı posta çeki hesabından ödeme imkânına da sahiptir. Ayrıca Vatandaşlarımız Kredi Kartı ile de borçlarını ödeyebilirler. Bilindiği gibi evlerden çevre temizlik vergisi tahsili su faturalarıyla tahsil edilmekte, ancak işyerlerinin çevre temizlik vergileri ayrı olarak belediyemizce tahsil edilmektedir.” dedi.

Çelik “ Vatandaşlarımızın geçmiş yıllara ait birikmiş Emlak, Çevre Temizlik, İlan Reklam vergilerini de aynı yukarda belirtilen şekilde yatırabileceklerini belirten Mali Hizmetler Müdürü Mesut Çelik; ‘Vatandaşlarımızdan ricamız vergilerini süresi içerisinde son gün olan 30.11.2017 PERŞEMBE’’ Gününe bırakmadan bu günler içinde yatırmalarıdır. Vatandaşlarımız vergilerini zamanında yatırırlarsa son günlerde izdiham nedeniyle vergilerini yatırırken zorluk çekmezler.” dedi.

Çelik “Ayrıca Vatandaşlarımız gayrimenkul alımlarında Belediyemize yeni beyan vermekle yükümlüdürler. Tapu ve nüfus cüzdan fotokopileriyle Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğüne gelerek gerekli işlemleri yaptırabilirler

Yeni alınan gayrimenkul ile ilgili beyanname işlemleri o yılsonuna kadar verilmelidir. Aksi halde vatandaşlarımız usulsüzlük ve vergi ziya cezası ödemek zorundadırlar.

Satışlardan dolayı vatandaşlarımız vergilerini düşürerek, mükellefiyetlerini sona erdirebilirler.

Yeni açılan işyerlerine ait Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergileri için beyanname ve bildirim vermek zorundadırlar. Adres değişikliği yapan veya işyerlerini kapatan mükelleflerimiz Belediye Mali Hizmetler Müdürlüğüne gelerek gerekli işlemleri yaptırmakla yükümlüdürler.” ifadelerine yer verdi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ