Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,92 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

‘Bir Kitap Bir Konser’ isimli etkinlik yoğun ilgi gördü

‘Bir Kitap Bir Konser’ isimli etkinlik yoğun ilgi gördü
  • 16.12.2017
  • 1.221 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin Varol, üniversitenin sadece sınavlara girmek ve notları yükseltmek süreci olmadığını, sosyal açıdan da bu dönemin iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi..

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin Varol, üniversitenin sadece sınavlara girmek ve notları yükseltmek süreci olmadığını, sosyal açıdan da bu dönemin iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

ASÜ ve Aksaray Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Aksaray Gençlik Merkezi işbirliği ile düzenlenen “” isimli etkinlik, yoğun ilgi gördü. Köy okullarında eğitim-öğretim gören öğrencilerin faydalanması için kurulacak kütüphaneye kitap desteğini içeren etkinlikte el işi ürünlerinden oluşan bir sergi açıldı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin Varol, çalışmalara emek veren herkese teşekkür etti. ASÜ ve İl Müdürlüğünün işbirliği içinde önemli etkinlikler düzenlediğini; bu etkinliklerin süreceğini belirten Varol, “Üniversite hayatı sadece sınavlara girmek, kitap okumak, notları yükseltmek değildir. Sosyal manada da bu süreci iyi değerlendirmek gerekiyor. Bilindiği üzere Üniversitemizde çok sayıda etkinlik yapılıyor. Biz, gençlerimizin de buna katkı vermesini istiyoruz. Öğrencilerin, düzenlenen programlara katılmalarının ötesinde kendilerinin de programlar düzenlemesini önemsiyoruz” dedi. Prof. Varol, öğrencilerin getirdikleri kitaplarla köy okullarına kütüphane kurulacak olmasının da çok değerli olduğunu söyledi.

Aksaray Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cüneyt Alkan’ın konuşmasının ardından ASÜ İçin Çal Gurubu, sevilen şarkı ve türkülerden oluşan bir konser verdi..

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ