Aksaray Haberleri

Borsada yüksek istişare kurulu toplantısı | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

Borsada yüksek istişare kurulu toplantısı

Borsada yüksek istişare kurulu toplantısı
  • 20 Temmuz 2018

Aksaray Ticaret Borsası Yüksek İstişare Vali Aykut Pekmez ve Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu’nun Katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök’ün ev sahipliğinde düzenlenen Yüksek İstişare Kurulu Toplantısına Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, İl Genel Meclis Üyesi ve Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği başkanı Bekir Kayan, Aksaray Ticaret Borsası Meclis Başkanı Nurettin Yapılcan, Borsa Meclis Üyeleri, HAYKOP Başkanı Mustafa Çakır, TARKOP Başkanı Ali Bayraktar, Yeşiova Belediye Başkanı Adnan Bayraktar, Topakkaya Belediye Başkanı Yılmaz Akbulut, STK Temsilcileri ve İstişare Kurulu Üyeleri Katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök “ Şehir Dinamikleri İle Çalışır “ diyerek şu ifadelere yer verdi.

“BİZLER BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ”

“Sayın valimiz Aykut Pekmez ve Ak Parti Aksaray Milletvekilimiz Cengiz Aydoğdu bizleri ziyarete geldiler ve toplantımıza katıldılar öncelikle kendilerine bu nazik ziyaretlerinden ve toplantımıza iştiralarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Burada Aksaray’ın tarım ve hayvancılığının durum ve genel sorunları Yüksek istişare kurulumuzda görüşerek çözüm önerileri ile birlikte sonuca bağlayacağız. Ben özellikle şunu belirtmek isterim ki bizler birlikte çok güçlüyüz. Biz birlik ve beraberlik içerisinde olursak her projede başarıya ulaşırız. Aksaray Ticaret Borsası ve Yüksek İstişare Kurulu olarak her çıktığımız projede valimiz ve vekillerimizden aldığımız güçle bu güne kadar yaptığımız projelerin daha fazlasını önümüzdeki süreçte yapacağımıza inanıyor bu duygu ve düşüncelerle toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor saygılar sunuyorum” dedi.

Aksaray da birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu yapılan her projenin takipçisi ve destekçisi olacaklarını ifade etti.

“MEGA PROJEMİZ DEMİRYOLU”

Aydoğdu konuşmasının devamında “ Aksaray’ımızın şu andaki çılgın projesi demiryoludur. Ankara – Kayseri, Mersin güzergâhı ve liman bağlantılarının yansıra Aksaray – Ankara demiryolunun çok önemli olduğuna inanıyorum. Demiryolunda her hangi bir network’ a girdiğimizde bizler ulusal hatta bağlanmış oluyoruz. Şu an da hükümetimizin yatırım programında bu var. Önümüzdeki günlerde biran önce ihaleye çıkması için gayret göstereceğiz. İlimizde iyi bir birliktelik var. Bizler bu birlikteliği sıkılaştırmalı ve kenetlenmeliyiz. Her kesimi bir araya getirmeliyiz. Bu konuda da gerekli çalışmaları Sayın Valimiz başta olmak üzere Sivil Toplum Örgütlerimizin de destekleri ile başaracağımıza inanıyorum. Hepinize saygı ve hürmetler sunuyorum” dedi.

Aksaray Valisi Aykut Pekmez Yüksek İstişare Kurulu ve Aksaray Ticaret Borsası Faaliyetleri hakkında Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök’ten bilgiler alarak Aksaray tarım ve hayvancılığına, Aksaray ekonomisine yapılan her türlü projede birlik ve beraberlik içerisinde destek olacağını ifade ederek 2018 yılı için yeni bir desteklemenin müjdesini vererek %30 destekli gebe düve dişi dana projesinin Aksaray’ımıza hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Karşılıklı istişareler sonrası toplantı son buldu..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ