Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,93 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,57 / Satış: 6,59

Cemâleddîn-i Aksarâyî Bilgi Evi’ne saldırı düzenlendi!

Cemâleddîn-i Aksarâyî Bilgi Evi’ne saldırı düzenlendi!
  • 06.12.2017
  • 1.151 kez okundu

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın “Geleceğimizin teminatı” dediği çocuklar için yaptırdığı oyun parklarına yapılan saldırıların acısı yüreklerde hissedilirken bu kez başka bir belediye hizmetine kimliği belirsiz 3 kişi tarafından saldırı düzenlendi.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın “Geleceğimizin teminatı” dediği çocuklar için yaptırdığı oyun parklarına yapılan saldırıların acısı yüreklerde hissedilirken bu kez başka bir belediye hizmetine kimliği belirsiz 3 kişi tarafından saldırı düzenlendi.

Belediye tarafından yaptırılan ve önümüzdeki günlerde açılması beklenen Cemâleddîn-i Aksarâyî Bilgi Evi’ne saldırı düzenlendi.

Akşam saatlerinde gerçekleştirilen saldırıda, kimliği belirsiz 3 kişi Bilgi Evinin camlarını kırarak içeri girmiş ve içerde bulunan bütün kitapları döküp saçarak talan etmiş.

Olaya el koyan emniyet yetkilileri, çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye alarak, saldırıyı gerçekleştiren şüphelileri yakalamak ve adalete teslim etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Aksaray Belediyesi yetkilileri, Kamu malına zarar vermenin insanlık dışı bir davranış olduğunu çocuk parklarından sonra yine bir kamu malı olan Bilgi Evine yapılan saldırının da son derece çirkin ve üzücü bir davranış olduğunu bunu yapanların en kısa sürede yakalanarak adalete teslim edilmesini istediler.

Belediye yetkililer, halk için yapılan hizmetlerin yine halk tarafından korunması gerektiğini belirterek “ Vatandaşlarımız yapılan tüm hizmetlere sahip çıkmalı ve korumalıdır. Kamu malına zarar verenleri gördüklerinde mutlaka uyarmalı ve aynı zamanda polise haber vermeli. Çünkü devletin malı herkesin ortak malıdır ve mutlaka korunmalıdır” ifadelerini kullandılar.

EN SON KÜTÜPHANEYİ MOĞOLLAR YOK ETMİŞTİR

İnsanlık bilim ve kültür tarihi, yüzyıllar önce üç ünlü kütüphanenin yok olması sonucunda bir daha yerine getirilmesi imkânsız büyük kayıplara uğramıştır. Bunlar Bağdat, Buhara ve İskanderiye kütüphaneleridir. 750-1258 yılları arasında hüküm süren Abbasiler devrine son veren Moğol Hakanı Hülagü, Bağdat’ı aldığında göçebe kültürünün içgüdüsel davranışı ile ilk olarak Bağdat Kütüphanesi’ndeki tüm eserleri Dicle nehrine atarak yok etmiştir. Aksaray’ımızda Cemâleddîn-i Aksarâyî Bilgi Evi’ne yapılan saldırıda aynı yok edilmek amacıyla yapılmış bir saldırıdır.

KAMU MALINA ZARAR VERENLERE HALK TEPKİLİ

Öte yandan Aksaray Belediyesine ve tüm kamuya ait olan mallara zarar verilmesine vatandaşlarda büyük tepki gösteriyorlar. Çocuk oyun parklarından sonra Bilgi Evine de saldırı yapılmasına vatandaşlar sert tepki gösterdiler

Vatandaşlar “Kamu malına zarar verenler insan olamaz. Devletimiz ve belediyemiz bizler için. Çocuklarımız için hizmet yapsın. Ama İnsanlıktan nasibini almamış birileri de çıkıp bunları yaksın yıksın talan etsin. Yok, böyle bir şey. Allah kamu malına zarar verenleri bildiği gibi yapsın. İnşallah kısa sürede yakalanırlar da adalete teslim edilirler” şeklinde konuştular.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ