Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 13,40 / Satış: 13,45
€ EURO → Alış: 15,17 / Satış: 15,23

Çölyak hastalarına glutensiz gıda temini devam ediyor

Çölyak hastalarına glutensiz gıda temini devam ediyor
  • 13 Kasım 2021

Aksaray Belediyesi, rahatsızlıklarından ötürü sadece glutensiz gıda tüketmek zorunda olan çölyak hastaları için glutensiz gıda paketi dağıtmaya devam ediyor.

İl genelinde yaşayan bütün çölyak hastalarına belediye düzenli olarak gıda yardımında bulunarak çölyak hastalarına ulaşıyor.

Piyasada az bulunan ve yüksek fiyatlara satıldığı için çölyak hastalarının almakta güçlük çektiği glutensiz gıdalar, Aksaray Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünce periyodik aralıklarla, hijyenik ortamda hazırlanan paketleri ailelere teslim ediyor.

Glutensiz gıda yardımından çölyak rahatsızlığı yaşayan tüm aileler istifade ediyor. Hastaların adreslerine kadar götürülen gıda paketinde; glüten içermeyen makarna, un, ekmek gibi birçok temel gıda ürünü yer alıyor. Bunun yanı sıra yine benzer bir sindirim yolu rahatsızlığı olan tirozinemi hastaları için de hazırlanan gıda paketleri aynı şekilde tirozenemi hastalarına düzenli olarak ulaştırılıyor.

Çölyak ve tirozenemi hastalarının hassas beslenme gerektiren bir yaşam biçimilerinin olduğunu belirten Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şunları söyledi; “İlimizde Çölyak ve Tirozenemi hastalığı bulunan hemşerilerimizin tüketebildikleri glutensiz ürünleri hastalarımıza ulaştırmaya devam ediyoruz. Biz bir aileyiz ve her zaman onların yanındayız” dedi..

blank

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ