Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ev hanımlarına anlatıldı

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ev hanımlarına anlatıldı
  • 18 Mart 2017 - 00:15

Ak Parti heyeti ev hanımlarına Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlattı.

Ak Parti heyeti ev hanımlarına Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlattı.

16 Nisan’da yapılacak olan Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Referandumu kapsamında kapı kapı gezen AK Parti Aksaray Teşkilatı, düzenlediği mahalle toplantılarıyla da ev hanımlarıyla bir araya gelerek Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlatıyor.

AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı tarafından organize edilen ve Fatih Mahallesi’nde bir evde gerçekleştirilen mahalle toplantısında ev hanımlarına Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi anlatıldı. Programa AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, Kadın Kolları Başkanı Fazilet Zehra Köktaş, Parti Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Başkan Karatay ve Kadın Kolları Başkanı Köktaş, ev hanımlarına Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlattıktan sonra soruları cevaplandırdılar.

Burada bir konuşma yapan İl Başkanı Karatay, Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye’nin daha da güçleneceğini ve daha hızlı büyüyeceğini söyledi.

Başkan Karatay, Güçlü iktidar, güçlü Türkiye için bu sistem ülkemize şart. Bu sistem kapsamında Cumhurbaşkanı ile Başbakanın yetkileri birleşiyor. Cumhurbaşkanın yürütmenin başı oluyor. Yönetimde çift başlılık ortadan kalkıyor. Cumhurbaşkanları ve Başbakanlar arasında geçmişte yaşanan türden siyasi gerilim ve krizler tarihe karışıyor. Daha istikrarlı bir yönetim sistemi geliyor. Daha hızlı karar alan, daha hızlı icraat ve reform yapan bir yönetim modeli oluşuyor. Hükümeti Cumhurbaşkanı kuruyor. Cumhurbaşkanı, bir veya daha fazla Cumhurbaşkanı yardımcısı atayabiliyor. Tüm bunlar hep bizim için, sizin için, çocuklarımız, geleceğimiz, Türkiye’miz için” diye konuştu..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ