Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,57 / Satış: 7,60
€ EURO → Alış: 8,94 / Satış: 8,97

Dağcılarımız Sinop’ta Şelale Tırmanışı yaptı

Dağcılarımız Sinop’ta Şelale Tırmanışı yaptı
  • 15 Kasım 2016 - 14:16

Aksaray Dağ Arama Kurtarma ve Doğa Sporları (ADASK) Üyelerinden oluşan ekip, Sinop’ta Şelale Tırmanışı yaptı..

Türkiye Dağcılık Federasyonu’nca organize edilen Sinop Valiliği, Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Sinop İlindeki Dağcılık Kulüpleri işbirliğinde dördüncüsü düzenlenen ‘’Ulusal Dağcılık ve Erfelek-Tatlıca Şelaleleri Tırmanış Şenliğinde yaklaşık 200 sporcu 28 Takım şelaleden oluşan Erfelek İlçesinde bulunan Tatlıca Şelalerine tırmanış gerçekleştirdi. Yaklaşık 4 saatte tamamlanan zorlu etap sonrası dağcılarımız Sinop İlinden ayrılarak ilimize döndüler.

Faaliyete Aksaray Dağ Arama Kurtarma ve Doğa Sporları (ADASK) Üyelerinden oluşan ekip katıldı. Dağ Arama Kurtarma Ekip Temsilcisi Avni Gökçe yaptığı açıklamada; ‘’Doğa sevgisini yaygınlaştırmak, tanıtmak ve doğayı korumak. Bu yöndeki tüm sportif etkinliklerde bulunarak, Dağcılarımıza bu sporu sevdirmek amacıyla çeşitli faaliyetlerde bulunmaktayız. Lisanslı, gönüllü dağcı ve Doğaseverlerle birlikte hem ilimize gelen Dağcı ve Doğaseverleri en güzel şekilde ağırlamak hem de diğer illerin yapmış olduğu Dağcılık Doğa ve Şelale tırmanışlarına katılım yaparak ilimiz en güzel şekilde temsil etmekteyiz. Dağcılık araç ve gereçlerini kullanarak doğanın zorluklarına karşı bir hedefe ulaşmayı amaçlayan spor dalıdır. Dağcılık doğa ile savaşarak değil doğanın zor koşullarına ayak uydurularak yapılan ve yapılması gereken bir spordur. Bu bilinçle tüm doğaseverleri bu sporu yapmaya çağırıyoruz.

Bu amaçla Yurtiçi ve yurtdışındaki aktivitelere iştirak ederek, İlimizin tanıtımına katkı sağlamak, ve ilimize olan ilgiyi artırmak için faaliyetler yapmaktayız.’’ Dedi..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ