Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Dershane öğretmenleri kamuya alınıyor

Dershane öğretmenleri kamuya alınıyor
  • 03.09.2016
  • 1.755 kez okundu

28 bin FETÖ’cü öğretmen meslekten ihraç edilirken, kapatılan dershanelerin öğretmenlerine sözlü sınavla kamuda öğretmenlik yolu açıldı..

Milli Eğitim Bakanlığı, Kanun Hükmünde Kararname ile 28 bin öğretmeni meslekten ihraç ederken, kapatılan dershanelerin öğretmenlerine ise kamuda öğretmenlik yolunu açtı.

Dershane öğretmenleri KPSS’siz sözlü sınavla sözleşmeli öğretmen olarak kamuya atanabilecek.

MEB’de bakanlık merkez teşkilatı ve okullarda yöneticilik ve öğretmenlik yapan 28 bin 63 kişi kamu görevinden ihraç edildi. MEB, açığa alındığı halde ihraç edilmeyen yaklaşık 15 bin öğretmen hakkında soruşturmalarını sürdürecek ve akıbetlerine ilişkin Yüksek Disiplin Kurulu’nda karar verecek. FETÖ ile bağlantısız olanlar görevlerine iade edilecek. MEB bursuyla yurt dışında farklı ülkelerde okuyan 158 kişinin bursu kesildi, diplomaları iptal edildi. FETÖ ile bağlantılı olan bu öğrencilerin MEB bursu ile aldığı akademik kariyerleri de geri alındı. KHK ile dershaneler ve öğrenci etüt eğitim merkezlerinde görev yapan öğretmenler kamuya geçebilecek. Bu durum 14 Mart 2014 tarihi itibarıyla eğitim personeli olarak çalışan ve 1 Ocak 2014 itibarıyla en az 6 yıl sigorta primi ödenenler için geçerli olacak. Öğretmeler, KPSS şartı aranmadan, 6 ay içinde bir defaya mahsus olmak üzere yapılacak sözlü sınavda başarılı oldukları takdirde boş pozisyonlara atanabilecek. Öncelik Doğu ve Güneydoğu’da olacak..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ