Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Devlet Hastanesi temizlik personelinin çalışma saatleri değiştiriliyor

Devlet Hastanesi temizlik personelinin çalışma saatleri değiştiriliyor
  • 03 Kasım 2016 - 23:20

Aksaray Devlet Hastanesi Başhekimi Uz.Dr.Cengizhan Kılıçaslan; hastanede çalışan temizlik personeli ile durum değerlendirme toplantısı yaptı..

Toplantıda temizlik personelinin vitrin vazifesi gördüğünü söyleyen Başhekim Kılıçaslan, temizlik personeline sorumluluklarını tekrar hatırlatarak, daha dikkatli olmalarını istedi.

ÇALIŞMA SAATLERİ DEĞİŞİYOR

Başhekim Kılıçaslan “Daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda sağlık hizmeti vermeye çalışıyoruz. Temizlik personeli olarak hastanemizin vitrini sizlersiniz. Hasta veya hasta yakını hastanedeki doktorların kalitesi yerine, hastanenin temiz olup olmadığına bakıyor. Bu nedenle sizler çok önemli sorumluluk üstleniyorsunuz. Yardımcı sağlık personeli olarak temizlik dışında, hasta ve kan taşıma işlerini de yapıyorsunuz. 24 saat nöbet tutuyorsunuz. Bir ay gibi bir süre içerisinde çalışma saatlerinizi değiştireceğiz. 24 saat kesintisiz nöbet tutmak yerine, 8/16 çalışma sistemine geçiyoruz” dedi.

SERTİFİKA ZORUNLUĞU GETİRİLİYOR

Temizlik personeli olarak sizler hasta ve hasta yakını ile daha iç içesiniz diyen Başhekim Kılıçaslan; “ Hasta ve hasta yakınları ile kurduğunuz diyaloglar, hasta memnuniyeti açısından çok önemli. Hastaların bize geri dönüşlerinde, temizlik personellerinin çalışma ve davranışları ile ilgili bazı şikayetler alıyoruz. Bu nedenle temizlik şirketinde görev yapan bütün temizlik personelini, Halkla İlişkiler kursuna tabi tutacağız.

Kursa katılan bütün kursiyerlere “Halkla İlişkiler Sertifikası” vereceğiz. Gelecek yıllarda, kursa katılmayan ve sertifika almayan temizlik personelini çalıştırmayacağız. Sertifika zorunluluğu getirdik. Kursla ilgili gerekirse üniversiteden yardım alacağız. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki günlerde kursla ilgili detaylı bilgi açıklanacak” dedi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ