Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Embriyo Transfer Merkezi çalışmaları devam ediyor

Embriyo Transfer Merkezi çalışmaları devam ediyor
  • 08.02.2018
  • 1.005 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, bir tarım ve hayvancılık şehri olan Aksaray’ın, mevcut potansiyeline katkı sunacak çalışmalar yapmayı sürdürdüklerini ifade etti.

Veteriner Fakültesi öncülüğündeki Embriyo Transfer Merkezine dair proje hazırlıklarının sorunsuz şekilde ilerlediğine dikkat çeken Prof. Şahin, bu çalışmadan alınacak verimi arttırmak adına, uzman geniş bir çevreyle de istişarelerin sürdüğünü kaydetti. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Danışmanı Dr. Hayati Oğuz Rektör Şahin’i ziyaret etti. Veteriner Fakültesi’nce yapılan çalışmalar hususunda Dr. Oğuz’a bilgiler veren ve bu çalışmaların Aksaray’ın mevcut potansiyelini geliştirmek adına önem arz ettiğine dikkat çeken ASÜ Rektörü, Bakanlık düzeyinde de desteklenecek çalışmaların yerelde Aksaray’a, genelde ise ülke hayvancılığına önemli katkıları olacağını belirtti. Dr. Hayati Oğuz da bu gibi çalışmaların ülke hayvancılığı için değerli olduğunu söyledi.

Dr. Oğuz, Rektörlük Makamındaki ziyaretin ardından Veteriner Fakültesi’ndeki toplantıya da katıldı ve çalışmalar geniş bir şekilde istişare edildi..

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ