Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Eski Terminal Projesi’nde çalışmalar devam ediyor

Eski Terminal Projesi’nde çalışmalar devam ediyor
  • 30.03.2016
  • 1.562 kez okundu

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın en önemli projelerinden birisi olan eski terminal alanı kentsel dönüşüm projesinde çalışmalar gece gündüz devam ediyor..

3 etaptan oluşan projenin ilk etabında dükkânlar boşaltılıp yıkım işi başarıyla gerçekleştirilmişti. İkinci etap olan hafriyat çalışmaları ve bölgesel otopark yapımında ise çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

Yetkililer, projenin hafriyat çalışmalarının % 70-80 civarında gerçekleştiğini belirterek, kenar perdelerin % 50 civarında olduğunu ayrıca 1500 metrekarelik alanın tabliyesinin tamamlanma aşamasına geldiğini ifade ettiler. Şu anda kalıp, demir ve temel çalışmalarının üst düzeyde yapıldığına dikkat çeken yetkililer,55-60 civarında personelle gece gündüz çalışarak sona yaklaştıklarını belirttiler. 3.etapta ise Otopark yapımının ardından inşaatların tamamlanıp hizmete girmesi hedefleniyor.

Geleceği şekillendirmeye çalıştıklarını dile getiren, değer üreten çalışmaları kaynakları en verimli şekilde kullanarak hayata geçirmenin çabasında olduklarını söyleyen Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “İnşallah hayata geçireceğimiz dev projeyle Aksaray’ımız yepyeni ve gelecek onlarca yılına hitap edebilecek bir merkeze sahip olacak” dedi.

Vatandaşlar, eski terminal yerine yapılacak olan projeye tam destek vererek, Aksaray’a yakışır nitelikte çok güzel bir hizmet olduğunu ifade ettiler Vatandaşlar;  bu güzel hizmetinden dolayı Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya teşekkür ettiler..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ