Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

‘Fareli Köyün Kavalcısı’ çocukları eğlendirdi

‘Fareli Köyün Kavalcısı’ çocukları eğlendirdi
  • 09.04.2018
  • 782 kez okundu

Aksaray Belediyesinin çocuklara yönelik düzenlediği çocuk tiyatroları devam ediyor.

Hafta sonu Aksaray Kültür Merkezinde 3 seans olarak düzenlenen “Fareli Köyün Kavalcısı” adlı müzikal çocuk oyunu büyük ilgi gördü

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve Eşi Hasibe Yazgı, minikleri yalnız bırakmadı ve tiyatro gösterisini birlikte izledi.

Müzikal çocuk oyununun konusu; Kasabayı basan fareleri, belli bir ödül karşılığı temizlemek üzere anlaşan kavalcının işi yerine getirdikten sonra ödülünü alamamasıyla, halka kızar. Bunun karşılığında sözünde durmayan halka bir ceza vermek için kavalından çıkan etkileyici sesle fareler gibi çocukları da etkileyip, bütün kasabanın çocuklarını peşinde götürerek kasabadan uzaklaştırır. Çocuklarının kaybolduğunu anlayan aileler bunu kavalcının yaptığını ve ona karşı yaptıkları haksızlığı fark etmelerini sağlar. Bunun üzerine kavalcıya vaat ettikleri ödülü vererek çocuklarına kavuşurlar.”

Salonu dolduran minik çocuklar, masal kahramanlarının gösterileriyle ile gülüp eğlendiler.

Tiyatro gösterisinin ardından konuşma yapan Başkan Yazgı,” böylesine güzel bir gösteriyi Aksaray’ımızda sergiledikleri için tiyatromuzun değerli oyuncularına teşekkür ediyorum.” Dedi.

Başkan Yazgı, Aksaray Belediyesi olarak çocuklara yönelik Çocuk Festivali düzenleyeceklerinin müjdesini verdi.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Devlet Tiyatrosunun oyuncularına çocuklarla birlikte çiçek verdi.

Çocuk oyununu izleyen minikler ile velileri, program boyunca çok büyük keyif aldıklarını ifade ederek, Aksaray belediyesine teşekkür ettiler..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ