Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,26 / Satış: 9,30
€ EURO → Alış: 10,73 / Satış: 10,77

Futboldaki genç yetenekleri ASÜ’lüler tespit edecek

Futboldaki genç yetenekleri ASÜ’lüler tespit edecek
  • 17 Kasım 2015

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu, hareketli yaşamı desteklemek, 6-10 yaş grubu arasında sporu yaygınlaştırmak ve futbol alanında yeni yetenekleri tespit etmek amacıyla bir program organize etti. Gıda üreticisi Ülker’in sponsorluğundaki organizasyonu Aksaray’da, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) yürütecek..

Organizasyon kapsamında ASÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri, şehirde belirlenen 12 ilkokulda denge, koordinasyon ve algı geliştirmeye yönelik egzersizler ve sportif eğitimler verecek.

Okullarda, futbola yeteneği olduğu düşünülen öğrenciler İstanbul’daki kamplara götürülecek ve Türkiye, futbol alanında yeni yeteneklere sahip olacak. İlgili proje kapsamında, belirlenen okullardaki sportif eğitimlerin verilebilmesi için gerekli olan spor malzemeleri, ASÜ’de düzenlenen bir törenle okul yöneticilerine teslim edildi. Futbol topu, şapka ve merdivenden oluşan setlerin dağıtım töreninde konuşan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, hareketsizlik ve obeziteyle mücadele konusuna önem verdiklerini ve bu kapsamda gerek etkinlik gerçekleştirme, gerekse düzenlenen etkinliklere katkı sunma noktasında üzerlerine düşeni yapmaya çalıştıklarını söyledi. Proje koordinatörü BESYO Öğretim Görevlisi Fikret Dursun Can ise, projeyle Türkiye genelinde 38 bin kişiye sporun götürüleceğini belirtti.

Organizasyon öncesinde gerekli olan eğitimleri ve sınavları başarıyla tamamlayan ASÜ BESYO’lu öğrenciler, kısa süre sonra minik öğrencilere eğitim vermeye başlayacak. Tören, yapılan konuşmaların ardından ilgili spor setlerinin okulların yöneticilerine dağıtılmasıyla sona erdi. Etkinliğe Rektör Yardımcısı ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz da katıldı..

blank

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ